Další omezení harazdu ve městě – tentokrát přesně podle adres

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Další omezení hazardu a jeho přesné místní vymezení v Hradci Králové schválili na svém posledním zasedání zastupitelé města. Nová vyhláška detailně určuje adresy, kde je hazard možné provozovat. 

S hernami se tak už nebudeme setkávat v historickém centru Hradce Králové anebo v budově hlavního vlakového nádraží. 

Nová vyhláška o regulaci hazardu na území města ještě více posiluje její únorovou předchůdkyni, ve které se zcela zakázala propagace hazardu.

K plošnému vymýcení takových herních míst však město přistoupit nechce. Podle primátora Zdeňka Finka by se tím městská kasa mohla připravit o nemalé částky. „Vidíme to například v Děčíně, který hazard před půl rokem zakazoval a teď ho znova povoluje, protože radní zjistili, že jim chybí 19 milionů korun v rozpočtu. Já osobně jsem zastánce toho, ať si každý v určité regulaci řídí svůj život sám. Jestliže někdo chce hrát, ať hraje. Když my herny zrušíme, bude hrát načerno, povede to k větší kriminalitě, než je dnes kolem heren,“ uvedl primátor Fink pro Český rozhlas Hradec Králové.

Město jenom v letošním roce předpokládá, že z daňových odvodů z loterijních a podobných her do městské pokladny přiteče něco kolem 44 milionů korun. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
31.5.2013 21:37
KarlM (neregistrovaný)
Ale přímo pod okny panelaků to radním nevadí
Hezké, že na nás Hradečáky radní tak myslí.
Ale že nedávno schválili novou hernu v prodejně Albert na Moravském předměstí to nevadí, i když tam bydlí v okolí jenom 30.000 lidí, je to přímo pod okny paneláků a kousek odtud na Benešovce je další herna.
Důležité je, že tam nebydlí samotní radní, těm zdrogovaní hráči nebudou ničit auta nebo osahávat děti...
Proč to není třeba v Roudničce, tam tolik občanů Hradce přece nebydlí.
Dnešní doba je tak hnusně sobecká, že je mi do pláče.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Za parkování koloběžek budou firmy Hradci platit. Memorandum upravuje i další pravidla provozu

Už několik týdnů se v Hradci řeší provoz elektrokoloběžek. Jejich provoz ve městě zahájily dvě soukromé společnosti začátkem letních prázdnin. Od první chvíle se mezi hradeckými občany našli fanoušci i odpůrci, kteří kritizovali především způsob parkování strojů. Situace by se…
Čtěte více

Kus starého mostu ve Svinarech stále čeká na využití. Zatím ho pohlcuje rez

Na břehu Orlice ve Svinarech už tři roky leží torzo více než stoletého železného mostu plukovníka Šrámka. Nový most zjednodušil místní dopravu, využívají ho obyvatelé centra Hradce Králové a Třebechovic. Královéhradecký kraj za stavbu zaplatil 80 milionů korun. Po rekonstrukci…
Čtěte více

Hradečtí zastupitelé poslali moravským Lužicím 1,2 milionu na pomoc po ničivé bouři

Celkem 1,2 milionu korun poskytne město Hradec Králové na pomoc jižní Moravě po zásahu ničivé bouře. Částka, kterou v pondělí na svém zasedání schválili zastupitelé, bude věnována obci Lužice. Kromě přímé finanční pomoci města vyjeli v pátek na Moravu pomáhat hradečtí dobrovolní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme