Další cyklostezka vede k Tescu

Druhá stezka pro cyklisty v krátké době byla zprovozněna tento týden v Hradci Králové. Cyklisti budou mít šanci dostat se do nákupní zóny u Tesca.
Nově otevřený úsek, který měří několik stovek metrů, stál zhruba jeden milion korun. Začíná vedle autoservisu v Jungmannově ulici a končí poblíž autobusové zastávky u Tesca. Jak uvedl primátor Oldřich Vlasák, stezka by měla dále pokračovat až k Makru a do Březhradu. Prodloužení trasy ale závisí na jednání s majiteli pozemků. "Trasa vede přes pozemky mnoha drobných majitelů, z nichž někteří se zdráhali pozemky prodat,“ řekl Vlasák. Počátkem srpna byla otevřena nová cyklistická stezka k OD Interspar. Letošní rozpočet Hradce má na cyklostezky vyčleněn 3,3 miliony korun, loni to bylo přes sedm milionů.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
21.8.2003 00:00
Jirka (neregistrovaný)
nákup na kole
jsem fakt rád, že si můžu jet na kole nakoupit do interšpáru nebo teska. Koupím jako obvykle tři kartony dvoulitrových limonád, 10 piv, balík toaletního papíru, 20 rohlíků, štangli salámu, nějaký sýr, čipsy k televizi granule pro psa, prášek na praní. A aby to nebylo málo, na cestu ještě zmrzlinu. Pak to všechno naložím na nosič a pojedu s tím do centra (třeba na Masarykáč). Fakt dobrý.
Páni architekti, radní, zastupitelé nebo kdo to spíškal: kolik lidí bude jezdit nakupovat do teska nebo interšpáru? a kolik lidí jezdí na kole v centru. Vyprdněte se na cyklostezku k mega hyper super a udělejte něco pro cyklisty v centru, na sídlištích a hlavních tazích. Nebo ty prachy aspoň vražte do údržby těch současných cyklotras.
24.8.2003 00:00
Martin (neregistrovaný)
No takhle velký nákup se na kole opravdu neuveze ;) , ale když byste byl skromnější, tak kartón 2L se na nosič v pohodě vleze, musíte s tím ovšem umět jet. A ostatní drobnosti, jako ta štangle salámu, se nastrkají do igelitek a jimi pak ověsíte kolo, jako vánoční stromeček :)
Jinak doufám, že ta stezka k Tescu je začátek tý plánovaný stezky do Pardubic a Chrudimi...
1.9.2003 00:00
Petr (neregistrovaný)
I jinde jsou třeba
Souhlas v obecné rovině s prvním článkem, že stezky rostou hlavně u mega a super obchodů, ale jinde nové téměř nepřibívají.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme