Dálnice D11 se možná vyhne sporným pozemkům

Kocourkov, špatný sen nebo snad Absurdistán. Zhruba takové pocity mohou mít občané Hradce Králové, kteří marně čekají na dokončení dálnice D11 do krajského města. Po dlouholetém přetahování mezi státem a Ludmilou Havránkovou o pozemky pro dálnici, které mělo za následek, že komunikace končí v současné chvíli v polích před Hradcem, najednou Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zjistilo, že sporné pozemky prakticky nepotřebuje. Dálnice může vést jinudy a navíc to vyjde podstatně levněji!

Návrh ŘSD spočívá v tom, že křižovatka by se posunula zhruba o jeden kilometr blíž k městu. Stát by pak nepotřeboval od Havránkové 10 hektarů pozemků, ale jen tři. A za ně může údajně nabídnout zemědělkyni jiné tři hektary již vykoupené. Krom toho by se posunutím křižovatky ušetřilo na její výstavbě zhruba 300 milionů korun, protože křitovatka by mohla být menší.
Tragikomická situace vznikla pravděpodobně špatnou komunikací mezi ŘSD a hradeckou radnicí. Podle ŘSD město i kraj údajně trvali na původním řešení. Magistrát to ale popírá.  Podle mluvčího magistrátu Václava Svobody je důležitý počet sjezdů a napojení na stávající dopravní řešení. „Pokud zůstane zachován sjezd u Kuklen, nebudeme mít námitky proti případnému posunutí křižovatky. Samozřejmě nejlepší řešení je křižovatka i sjezdy podle původního návrhu, ale akceptujeme i tuto alternativu. Trváme totiž na tom, aby u Hradce zůstal stejný počet sjezdů,“ řekl MF Dnes Svoboda.
Prozatím se nový návrh ŘSD pohybuje jen v teoretické rovině. Vyjádřit se k němu musí vláda, ale i Ludmila Havránková. Ta uvedla, že se nebude k návrhu vyjadřovat, dokud ho neobdrží oficiální cestou.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
22.10.2009 14:16
rzr (neregistrovaný)
Na to je v Čechách takové pěkné přísloví o Daliborovi a nouzi.....no, ale dokud dálnice nestojí, není důvod se radovat.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme