Štítky: | Magistrát | cyklovraky |

Cyklovraky připoutané ke stromům a zábradlí už mizejí z hradeckých ulic

Vraky jízdních kol mizí z ulic města.
Vraky jízdních kol mizí z ulic města. | autor: MMHK

V polovině října město dokončilo mapování cyklovraků a kol, o která již delší dobu nejeví jejich majitelé zájem, zabírají parkovací místa a snižují atraktivitu veřejných prostranství. První vraky začínají z veřejných míst mizet už během dnešního dne, o jejich odstranění se starají Technické služby Hradec Králové.

"Máme evidováno přibližně padesát cyklovraků, které se nacházejí na veřejném prostranství, jsou nepoužívané nebo jim chybí různé součástky. Nejčastěji se nacházejí u stojanů, stromů nebo u veřejného osvětlení. Již se nám podařilo odstranit takové vraky, ze kterých zbylo jen torzo. Další nepojízdná kola začínáme odstraňovat během dnešního dne,“ říká náměstek primátora pro oblast správy majetku města Pavel Marek.

V říjnu město zveřejnilo seznam takových vraků, které jsou evidentně nepojízdné (rám bez jednoho kola, rám bez řídítek, prázdné duše, zdeformovaná kostra, atd.) a nachází se na městském pozemku minimálně šest měsíců. Tyto vraky zanechali jejich majitelé v nejčastějších případech před halou hlavního nádraží a v prostoru terminálu městské hromadné dopravy. „Majitelé měli přibližně měsíc na to, aby se o tato kola přihlásili a odstranili je z veřejného prostranství. Vzhledem k tomu, že se nám nikdo nepřihlásil, tak zahajujeme jejich svoz do areálu Hradeckých služeb. Zde budou v rámci projektu Re-use nabídnuty občanům na součástky,“ doplňuje náměstek Marek.

Město nadále mapuje také kola, která jsou sice pojízdná, ale již dlouhou dobu nejsou majitelem využívána a opět se nachází na městském pozemku a jsou připoutána k městskému mobiliáři. Takových se po městě nachází nejvíce, zhruba čtyři desítky. Od října běží lhůta jednoho roku, v rámci které mají majitelé čas a možnost se o ně postarat. Po jednom roce budou kola řešena jako nalezená a předána na odbor vnitřních služeb do sekce Ztráty a nálezy. Po uplynutí zákonné lhůty budou tato kola zlikvidována nebo nabídnuta veřejnosti obdobně jako nalezená kola v rámci aukce.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

O zvýhodněné byty zažádalo 580 lidí. Losovat se bude dnes a 6. prosince

Příjem žádostí o pronájem startovacích bytů a zvýhodněných bytů pro rodiny s dětmi v Hradci Králové byl už ukončen. Na magistrát jich dorazilo celkem 580. Největší zájem byl o byty s dispozicí 2+KK, naopak nejméně žádostí město přijalo na pronájem bytů pro rodiny s dětmi. O…
Čtěte více

Na hradeckém magistrátu bude možné platit u automatů, vyjdou na necelý milion

Magistrát města Hradce Králové připravuje pro občany novinku. Od března bude možné k platbě správních a místních poplatků využívat dva nové platební automaty, které budou v budovách magistrátu a odboru dopravy přijímat pouze bezhotovostní platby. Rada města schválila…
Čtěte více

Město chce obnovit Kubištovy sady, hlavní bude Císařská cesta se stromořadím

Kubištovy sady v Hradci Králové by se v příštích letech měly dočkat zásadní obměny, která přinese výsadbu nové zeleně, doplnění městského mobiliáře a především odhalení staré Císařské cesty. Na revitalizaci si nyní město nechává zpracovat projektovou dokumentaci za 650 tisíc…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme