Štítky: | Doprava | Cyklisté | cyklistika |

Cykloobousměrky. Dopravní opatření změní na týden provoz v Hradci

Cyklisté mohou na týden využít cykloobousměrky.
Cyklisté mohou na týden využít cykloobousměrky. | autor: cs.wikipedie.cz

Víte co je to Evropský týden mobility? Je to týden, během kterého by se měly radnice i obyvatelé českých měst inspirovat k tomu, aby dali větší šanci alternativní dopravě. Tento týden začne 16. září. Hradecká radnice chystá dopravní opatření pro cyklisty. Připraveny jsou takzvané cykloobousměrky. Milovníci jízdy na kole si je budou užívat do 22. září.

V rámci celého týdne mobility (16. - 22.9.) budou pro hradecké cyklisty ve třech lokalitách centra města připravena dopravní opatření v podobě tzv. cykloobousměrek. Legálně tak bude možné na kole projet v protisměru ulici V Kopečku, dále ulici Havlíčkova a Masarykovo náměstí a stejně jako loni ulici Wonkova. Jedná se o opatření, které usnadňuje cyklistům průjezd centrem města a dopravní obsluhu daného území.
 
"Cykloobousměrky se v rámci Evropského týdne mobility objeví na ulicích v centru města, kde se současně parkuje nebo zásobuje, a proto v této souvislosti žádáme všechny o maximální vzájemnou ohleduplnost. I proto, že s ohledem na platnou legislativu bylo nutné například v případě ulice Havlíčkova dočasně omezit část parkování," zní z hradeckého magistrátu.  

Zavedení cykloobousměrek je jednou z priorit současného vedení města a místní samosprávy v centru města. V rámci tohoto opatření i dalších akcí by radnice ráda nastartovala diskuzi o městské mobilitě, zlepšování podmínek pro chodce a cyklisty, rozvoji MHD...

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
5.10.2019 12:50
Pavel (neregistrovaný)
Cykloobousměrky
Promiňte,akce na týden?! Alternativní dopravě by více prospělo otevření Cyklověže u nádraží nebo, třeba vybudování cyklostezky (nebo alespoň chodníku) ve Vážní ulici.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Chytrému dopravnímu systému již nestojí nic v cestě. Antimonopolní úřad rozhodl ve prospěch města

Během příštích tří let vznikne v Hradci Králové inteligentní dopravní systém. Součástí systému budou nové semafory, datové sítě, senzory či moderní technologie pro řízení dopravy v reálném čase. Navíc bude upřednostňovat linky městské hromadné dopravy nebo bezpečný průjezd…
Čtěte více

Semafory pro chodce nebo využití ulice S. K. Neumana. Pomůže to zrychlit provoz u Koruny?

Řidiči, kteří v odpoledních hodinách projíždějí přes křižovatku Korunu, se musejí smířit s několikaminutovým zpožděním. Dlouhé kolony jsou v těchto místech kromě víkendů každý den. Zpoždění nabírají nejen řidiči osobních aut ale především vozy městské hromadné dopravy. Příčinou…
Čtěte více

Semafory u výjezdu z nemocnice letos řídit dopravu nebudou. Možná začátkem příštího roku

Na křižovatce u výjezdu z hradecké fakultní nemocnice se během loňské rekonstrukce okružní křižovatky na Brněnské osvědčily. Vedení nemocnice i města se proto dohodlo, že by tam semafory mohly být trvale. Kdo však oblastí projíždí, vidí, že zatím se tam nevrátily, i když se tak…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme