Štítky: | Doprava | Cyklisté | cyklistika |

Cykloobousměrky. Dopravní opatření změní na týden provoz v Hradci

Cyklisté mohou na týden využít cykloobousměrky.
Cyklisté mohou na týden využít cykloobousměrky. | autor: cs.wikipedie.cz

Víte co je to Evropský týden mobility? Je to týden, během kterého by se měly radnice i obyvatelé českých měst inspirovat k tomu, aby dali větší šanci alternativní dopravě. Tento týden začne 16. září. Hradecká radnice chystá dopravní opatření pro cyklisty. Připraveny jsou takzvané cykloobousměrky. Milovníci jízdy na kole si je budou užívat do 22. září.

V rámci celého týdne mobility (16. - 22.9.) budou pro hradecké cyklisty ve třech lokalitách centra města připravena dopravní opatření v podobě tzv. cykloobousměrek. Legálně tak bude možné na kole projet v protisměru ulici V Kopečku, dále ulici Havlíčkova a Masarykovo náměstí a stejně jako loni ulici Wonkova. Jedná se o opatření, které usnadňuje cyklistům průjezd centrem města a dopravní obsluhu daného území.
 
"Cykloobousměrky se v rámci Evropského týdne mobility objeví na ulicích v centru města, kde se současně parkuje nebo zásobuje, a proto v této souvislosti žádáme všechny o maximální vzájemnou ohleduplnost. I proto, že s ohledem na platnou legislativu bylo nutné například v případě ulice Havlíčkova dočasně omezit část parkování," zní z hradeckého magistrátu.  

Zavedení cykloobousměrek je jednou z priorit současného vedení města a místní samosprávy v centru města. V rámci tohoto opatření i dalších akcí by radnice ráda nastartovala diskuzi o městské mobilitě, zlepšování podmínek pro chodce a cyklisty, rozvoji MHD...

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Dopravní podnik nabízí možnost řídit autobus a nahlédnout do svých dílen

Bavilo by vás jezdit autobusem? Můžete si to přijít do hradeckého dopravního podniku nezávazně vyzkoušet. 26. září pro veřejnost podnik připravil akci Otevřené dílny dopravního podniku. Firma shání nejen řidiče, ale i automechaniky nebo autoelektrikáře.
Čtěte více

Systém, který měl Hradci zajistit plynulost a bezpečnost provozu, je v ohrožení. Řeší ho antimonopolní úřad

Zakázkou na inteligentní dopravní systém, jejíž odhad je na 419 milionů korun, se zabývá antimonopolní úřad. Hradecká radnice ji vypsala letos v zimě. Kvůli tomu může město přijít o dvousetmilionovou dotaci, bez které by systém zřejmě realizovat nechtělo. Informaci přináší…
Čtěte více

Máte doma staré kolo, sedlo, zvonek nebo fotku s velocipedem? Dejte vědět Muzeu východních Čech

Muzeum východních Čech by se mělo opravené znovuotevřít veřejnosti letos na podzim. Na uvítanou připravují pracovníci muzea výstavu s titulem Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole, která je určena především všem milovníkům cyklistiky. Uvítají pomoc i od veřejnosti. Pokud máte doma…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme