Štítky: | Doprava | Cyklisté | cyklistika |

Cykloobousměrky. Dopravní opatření změní na týden provoz v Hradci

Cyklisté mohou na týden využít cykloobousměrky.
Cyklisté mohou na týden využít cykloobousměrky. | autor: cs.wikipedie.cz

Víte co je to Evropský týden mobility? Je to týden, během kterého by se měly radnice i obyvatelé českých měst inspirovat k tomu, aby dali větší šanci alternativní dopravě. Tento týden začne 16. září. Hradecká radnice chystá dopravní opatření pro cyklisty. Připraveny jsou takzvané cykloobousměrky. Milovníci jízdy na kole si je budou užívat do 22. září.

V rámci celého týdne mobility (16. - 22.9.) budou pro hradecké cyklisty ve třech lokalitách centra města připravena dopravní opatření v podobě tzv. cykloobousměrek. Legálně tak bude možné na kole projet v protisměru ulici V Kopečku, dále ulici Havlíčkova a Masarykovo náměstí a stejně jako loni ulici Wonkova. Jedná se o opatření, které usnadňuje cyklistům průjezd centrem města a dopravní obsluhu daného území.
 
"Cykloobousměrky se v rámci Evropského týdne mobility objeví na ulicích v centru města, kde se současně parkuje nebo zásobuje, a proto v této souvislosti žádáme všechny o maximální vzájemnou ohleduplnost. I proto, že s ohledem na platnou legislativu bylo nutné například v případě ulice Havlíčkova dočasně omezit část parkování," zní z hradeckého magistrátu.  

Zavedení cykloobousměrek je jednou z priorit současného vedení města a místní samosprávy v centru města. V rámci tohoto opatření i dalších akcí by radnice ráda nastartovala diskuzi o městské mobilitě, zlepšování podmínek pro chodce a cyklisty, rozvoji MHD...

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
5.10.2019 12:50
Pavel (neregistrovaný)
Cykloobousměrky
Promiňte,akce na týden?! Alternativní dopravě by více prospělo otevření Cyklověže u nádraží nebo, třeba vybudování cyklostezky (nebo alespoň chodníku) ve Vážní ulici.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Řidiči si na radary ve městě zvykají, přestupků ubývá

Pokuty za víc než 13 milionů korun už nadělily řidičům radary Inteligentního dopravního systému v Hradci Králové. Radary jsou na osmi místech města od loňského května. Další přestupky za víc než milion korun pak zachytily automatické kamery, které hlídají jízdu na červenou.…
Čtěte více

Tmavý podjezd v Kuklenách čekají opravy. Má z něj být umělecká brána

Tmavý, nízký a úzký podjezd v Kuklenách by se měl zásadně proměnit. Z místa, kteému se říká myší díra, a kde se tu a tam zasekne náklaďák s vyšším přívěsem a nebo se z něj při velké vodě stane rybníček, by se měla stát světlá a umělecky pojatá brána do centra Hradce Králové.…
Čtěte více

Křižovatku Miletu už silničáři připravují na rekonstrukci

Přípravné práce pro stavbu křižovatky Mileta v Hradci Královéuž začaly. Od pondělí 13. listopadu silničáři na místě budoucí křižovatky zahájili kácení zeleně. Samotné zahájení stavby křižovatky má začít na jaře příštího roku. O rekonstrukci křižovatky už se hovoří mnoho let. V…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme