Štítky: | Doprava | Cyklisté | cyklistika |

Cykloobousměrky. Dopravní opatření změní na týden provoz v Hradci

Cyklisté mohou na týden využít cykloobousměrky.
Cyklisté mohou na týden využít cykloobousměrky. | autor: cs.wikipedie.cz

Víte co je to Evropský týden mobility? Je to týden, během kterého by se měly radnice i obyvatelé českých měst inspirovat k tomu, aby dali větší šanci alternativní dopravě. Tento týden začne 16. září. Hradecká radnice chystá dopravní opatření pro cyklisty. Připraveny jsou takzvané cykloobousměrky. Milovníci jízdy na kole si je budou užívat do 22. září.

V rámci celého týdne mobility (16. - 22.9.) budou pro hradecké cyklisty ve třech lokalitách centra města připravena dopravní opatření v podobě tzv. cykloobousměrek. Legálně tak bude možné na kole projet v protisměru ulici V Kopečku, dále ulici Havlíčkova a Masarykovo náměstí a stejně jako loni ulici Wonkova. Jedná se o opatření, které usnadňuje cyklistům průjezd centrem města a dopravní obsluhu daného území.
 
"Cykloobousměrky se v rámci Evropského týdne mobility objeví na ulicích v centru města, kde se současně parkuje nebo zásobuje, a proto v této souvislosti žádáme všechny o maximální vzájemnou ohleduplnost. I proto, že s ohledem na platnou legislativu bylo nutné například v případě ulice Havlíčkova dočasně omezit část parkování," zní z hradeckého magistrátu.  

Zavedení cykloobousměrek je jednou z priorit současného vedení města a místní samosprávy v centru města. V rámci tohoto opatření i dalších akcí by radnice ráda nastartovala diskuzi o městské mobilitě, zlepšování podmínek pro chodce a cyklisty, rozvoji MHD...

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
5.10.2019 12:50
Pavel (neregistrovaný)
Cykloobousměrky
Promiňte,akce na týden?! Alternativní dopravě by více prospělo otevření Cyklověže u nádraží nebo, třeba vybudování cyklostezky (nebo alespoň chodníku) ve Vážní ulici.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Oficiální terénní stezky pro cyklisty by měly hradecké lesy uchránit od ničení porostů a plašení zvěře

Extrémnější trasy prostředkem lesa poslední dobou stále více vyhledávají v hradeckých městských lesích cyklisté. Ty ale vedou mimo oficiální trasy či lesnické komunikace, což je v lesích zakázáno. V hradeckých lesích tyto terénní stezky (traily) zůstaly po závodech horských kol,…
Čtěte více

V Hradci funguje nový systém sdílených kol. Jsou modrá a po městě jich může jezdit stovka

Nový systém sdílených jídních kol funguje v Hradci Králové od 18. května. Na starost si ho vzala společnost Nextbike, která službu provozuje už ve 14 městech v republice. Po celém městě rozmístila na 40 různých stanic celkem 100 modrých kol. První čtvrthodina je zdarma, další…
Čtěte více

Kácení stromů na Novém Hradci v sobotu omezí provoz

Na silnici z Nového Hradce Králové směrem na Býšť se musí řidiči během sobotního dopoledne připravit na omezení.  Společnost Městské lesy Hradec Králové zde totiž bude odstraňovat nebezpečné suché stromy, u kterých by v budoucnu vzhledem k jejich stavu mohlo…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme