Štítky: | Doprava | Cyklisté | cyklistika |

Cykloobousměrky. Dopravní opatření změní na týden provoz v Hradci

Cyklisté mohou na týden využít cykloobousměrky.
Cyklisté mohou na týden využít cykloobousměrky. | autor: cs.wikipedie.cz

Víte co je to Evropský týden mobility? Je to týden, během kterého by se měly radnice i obyvatelé českých měst inspirovat k tomu, aby dali větší šanci alternativní dopravě. Tento týden začne 16. září. Hradecká radnice chystá dopravní opatření pro cyklisty. Připraveny jsou takzvané cykloobousměrky. Milovníci jízdy na kole si je budou užívat do 22. září.

V rámci celého týdne mobility (16. - 22.9.) budou pro hradecké cyklisty ve třech lokalitách centra města připravena dopravní opatření v podobě tzv. cykloobousměrek. Legálně tak bude možné na kole projet v protisměru ulici V Kopečku, dále ulici Havlíčkova a Masarykovo náměstí a stejně jako loni ulici Wonkova. Jedná se o opatření, které usnadňuje cyklistům průjezd centrem města a dopravní obsluhu daného území.
 
"Cykloobousměrky se v rámci Evropského týdne mobility objeví na ulicích v centru města, kde se současně parkuje nebo zásobuje, a proto v této souvislosti žádáme všechny o maximální vzájemnou ohleduplnost. I proto, že s ohledem na platnou legislativu bylo nutné například v případě ulice Havlíčkova dočasně omezit část parkování," zní z hradeckého magistrátu.  

Zavedení cykloobousměrek je jednou z priorit současného vedení města a místní samosprávy v centru města. V rámci tohoto opatření i dalších akcí by radnice ráda nastartovala diskuzi o městské mobilitě, zlepšování podmínek pro chodce a cyklisty, rozvoji MHD...

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
5.10.2019 12:50
Pavel (neregistrovaný)
Cykloobousměrky
Promiňte,akce na týden?! Alternativní dopravě by více prospělo otevření Cyklověže u nádraží nebo, třeba vybudování cyklostezky (nebo alespoň chodníku) ve Vážní ulici.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Uzavírka jednoho z pruhů na viaduktu u Terminálu má už svůj termín

O omezení provozu na viaduktu u hradeckého Terminálu jsme již informovali, dokonce bylo známé i datum, kdy mělo toto omezení vstoupit v platnost. Jedná se o zúžení průjezdu po tomto mostě ze tří na dva jízdní pruhy. Tato uzavírka měla začít 14. října, nicméně k tomu kvůli…
Čtěte více

Aktualizováno: Cyklověž u hradeckého nádraží půjde v pondělí k zemi

Úplně první cyklověž, která v České republice vyrostla, má už své dny sečteny. V pondělí by měla být demontována. Od roku 2013 stála před hotelem Černigov naproti hradeckému hlavnímu nádraží. Sloužila cyklistům, mohli si do ní bezpečně uschovat kolo. Věž by překážela při…
Čtěte více

Dopravní podnik hlásí více cestujících i dostatečný počet řidičů

Ještě není ani konec roku a hradecký dopravní podnik hlásí, že přepravil už nyní více cestujících než v loňském roce. V období od ledna 2019 se hradeckými vozy MHD svezlo 27,3 milionů cestujících, což je oproti stejnému období loňského roku o 1,1 milionu více. Dopravní podnik…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme