Štítky: | Doprava | most |

Cyklistům by se přes malšovický most mělo jezdit lépe a bezpečněji

Zábradlí u nadjezdu před časem prorazil opilý řidič.
Zábradlí u nadjezdu před časem prorazil opilý řidič. | autor: PČR

Doprava na malšovickém mostě by se měla především pro cyklisty zpřehlednit. Město na něm plánuje zlepšit bezpečnostní situaci. Cyklisté tam nemají vlastní cestu ani dopravní značení. Do jara příštího roku tak dojde k propojení stezky od koupaliště Flošna do ulice Náhon, Zámostí a dále na Gočárův okruh. Doplněny budou pruhy pro cyklisty, vodorovné a svislé dopravní značení a upravena bude i přilehlá zeleň. Za tuto změnu město zaplatí necelých 310 tisíc korun včetně DPH.

„Cyklisté, kteří touto oblastí projíždějí, nemají jasně vyznačenou trasu a musejí jezdit mezi auty nebo si zkracovat cestu jízdou po chodníku. V rámci tohoto dopravně-inženýrského opatření chceme v místě především zlepšit bezpečnost a zajistit větší přehlednost. Částečně také dojde ke zlepšení podmínek pro chodce,“ říká náměstek primátora pro oblast rozvoje města Jiří Bláha. Na místě bude nově provedeno vodorovné a svislé dopravní značení pro cyklisty včetně vyznačení jejich samostatných pruhů. Upraví se také zeleň v okolí. Celou akci, která vyjde na 310 tisíc korun včetně DPH, provedou Technické služby Hradec Králové. Plynulé propojení tras by mělo být dokončeno na jaře 2021. „V tuto chvíli ještě řešíme souhlasy vlastníků, jelikož most je ve vlastnictví Královéhradeckého kraje a silnice pod správou ŘSD. bez nich bychom veškeré dopravní úpravy nemohli uskutečnit,“ dodává náměstkyně primátora pro oblast městského majetku Věra Pourová.

Na malšovickém nadjezdu technické služby pracovaly nedávno, když instalovaly kovové zábradlí, jež bylo zničeno při letní autonehodě. Oprava město vyšla na více než 200 tisíc korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Most Bailey Brigde na Slezském Předměstí čeká generální oprava

Na příští rok plánují Technické služby Hradec Králové generální opravu železného mostu Bailey Bridge, který spojuje Slezské Předměstí s Malšovicemi. Most, kterému místní přezdívají Klapák, dostane novou antikorozní úpravu, sanovány budou opěry. Hradec Králové na opravy…
Čtěte více

Část svinarského mostu se nakonec zachrání. Radnice na jeho konzervaci dá dva miliony

Část přes sto let starého svinarského mostu se nakonec přece jen dočká záchrany. Fragmenty už asi tři roky leží v trávě vedle nově zreknstruovaného mostu ve Svinarech. Hradečtí zastupitelé nakonec přidělili na jejich záchranu přes dva miliony korun. Hlasování bylo hodně těsné.…
Čtěte více

V Gayerových kasárnách se změnilo dopravní značení, vyjíždí se do Opletalovy ulice

V areálu Gayerových kasáren probíhají práce na výměně teplovodního rozvodu, které až do října ovlivní dopravní situaci. Mohou se dočasně omezit parkovací místa, ale hlavně se změnilo dopravní značení, takže výjezd je nyní z kasáren po dlážděné komunikaci podél opravené…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme