Štítky: | Doprava | most |

Cyklistům by se přes malšovický most mělo jezdit lépe a bezpečněji

Zábradlí u nadjezdu před časem prorazil opilý řidič.
Zábradlí u nadjezdu před časem prorazil opilý řidič. | autor: PČR

Doprava na malšovickém mostě by se měla především pro cyklisty zpřehlednit. Město na něm plánuje zlepšit bezpečnostní situaci. Cyklisté tam nemají vlastní cestu ani dopravní značení. Do jara příštího roku tak dojde k propojení stezky od koupaliště Flošna do ulice Náhon, Zámostí a dále na Gočárův okruh. Doplněny budou pruhy pro cyklisty, vodorovné a svislé dopravní značení a upravena bude i přilehlá zeleň. Za tuto změnu město zaplatí necelých 310 tisíc korun včetně DPH.

„Cyklisté, kteří touto oblastí projíždějí, nemají jasně vyznačenou trasu a musejí jezdit mezi auty nebo si zkracovat cestu jízdou po chodníku. V rámci tohoto dopravně-inženýrského opatření chceme v místě především zlepšit bezpečnost a zajistit větší přehlednost. Částečně také dojde ke zlepšení podmínek pro chodce,“ říká náměstek primátora pro oblast rozvoje města Jiří Bláha. Na místě bude nově provedeno vodorovné a svislé dopravní značení pro cyklisty včetně vyznačení jejich samostatných pruhů. Upraví se také zeleň v okolí. Celou akci, která vyjde na 310 tisíc korun včetně DPH, provedou Technické služby Hradec Králové. Plynulé propojení tras by mělo být dokončeno na jaře 2021. „V tuto chvíli ještě řešíme souhlasy vlastníků, jelikož most je ve vlastnictví Královéhradeckého kraje a silnice pod správou ŘSD. bez nich bychom veškeré dopravní úpravy nemohli uskutečnit,“ dodává náměstkyně primátora pro oblast městského majetku Věra Pourová.

Na malšovickém nadjezdu technické služby pracovaly nedávno, když instalovaly kovové zábradlí, jež bylo zničeno při letní autonehodě. Oprava město vyšla na více než 200 tisíc korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Křižovatku Mileta čeká přestavba nejspíš už na jaře 2022

Proměna křižovatky Mileta u nemocnice v Hradci Králové je blíž, než se zdálo. Má téměř hotovou dokumentaci pro stavební povolení. Silničáři chtějí vybrat zhotovitele už za rok, stavět se má od května 2022. Napojení nemocnice a Benešovy třídy druhou křižovatkou se naopak…
Čtěte více

Po prvním adventním víkendu se po Hradci můžete svézt vánočním elektrobusem

Hradecký dopravní podnik se polepy svých vozů snaží reagovat na aktuální roční období, svátek nebo třeba i na epidemii koronaviru. Vedle PF-kového trolejbusu vyrazil o prvním letošním adventním víkendu na běžné linky MHD v Hradci Králové již druhým rokem také i vánočně světelně…
Čtěte více

Dopravní studie má přinést důvody, proč omezit průjezd kamionů Pouchovem a Věkošemi

Průjezd vozidel nad 3,5 tuny ulicemi v lokalitě Pouchov – Věkoše na svém středečním zasedání probírali radní města Hradec Králové. Podle požadavků komise místní samosprávy by měl být průjezd kamionů v několika ulicích v této oblasti omezen. Změny v dopravním značení lze ale…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme