Štítky: | Doprava | most |

Cyklistům by se přes malšovický most mělo jezdit lépe a bezpečněji

Zábradlí u nadjezdu před časem prorazil opilý řidič.
Zábradlí u nadjezdu před časem prorazil opilý řidič. | autor: PČR

Doprava na malšovickém mostě by se měla především pro cyklisty zpřehlednit. Město na něm plánuje zlepšit bezpečnostní situaci. Cyklisté tam nemají vlastní cestu ani dopravní značení. Do jara příštího roku tak dojde k propojení stezky od koupaliště Flošna do ulice Náhon, Zámostí a dále na Gočárův okruh. Doplněny budou pruhy pro cyklisty, vodorovné a svislé dopravní značení a upravena bude i přilehlá zeleň. Za tuto změnu město zaplatí necelých 310 tisíc korun včetně DPH.

„Cyklisté, kteří touto oblastí projíždějí, nemají jasně vyznačenou trasu a musejí jezdit mezi auty nebo si zkracovat cestu jízdou po chodníku. V rámci tohoto dopravně-inženýrského opatření chceme v místě především zlepšit bezpečnost a zajistit větší přehlednost. Částečně také dojde ke zlepšení podmínek pro chodce,“ říká náměstek primátora pro oblast rozvoje města Jiří Bláha. Na místě bude nově provedeno vodorovné a svislé dopravní značení pro cyklisty včetně vyznačení jejich samostatných pruhů. Upraví se také zeleň v okolí. Celou akci, která vyjde na 310 tisíc korun včetně DPH, provedou Technické služby Hradec Králové. Plynulé propojení tras by mělo být dokončeno na jaře 2021. „V tuto chvíli ještě řešíme souhlasy vlastníků, jelikož most je ve vlastnictví Královéhradeckého kraje a silnice pod správou ŘSD. bez nich bychom veškeré dopravní úpravy nemohli uskutečnit,“ dodává náměstkyně primátora pro oblast městského majetku Věra Pourová.

Na malšovickém nadjezdu technické služby pracovaly nedávno, když instalovaly kovové zábradlí, jež bylo zničeno při letní autonehodě. Oprava město vyšla na více než 200 tisíc korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Dopravní studie má přinést důvody, proč omezit průjezd kamionů Pouchovem a Věkošemi

Průjezd vozidel nad 3,5 tuny ulicemi v lokalitě Pouchov – Věkoše na svém středečním zasedání probírali radní města Hradec Králové. Podle požadavků komise místní samosprávy by měl být průjezd kamionů v několika ulicích v této oblasti omezen. Změny v dopravním značení lze ale…
Čtěte více

Prázdninové opravy silnic v Hradci omezí dopravu a přesunou zastávky MHD

Hradecké frekventované ulice Nezvalova, Pražská, Divišova a Jana Masaryka čekají během prázdnin výrazné opravy asfaltového povrchu. Práce již v minulém týdnu odstartovaly v Nezvalově ulici a potrvají do začátku srpna, další se připravuje v ulici Jana Masaryka od 20. července. Z…
Čtěte více

Kácení stromů na Novém Hradci v sobotu omezí provoz

Na silnici z Nového Hradce Králové směrem na Býšť se musí řidiči během sobotního dopoledne připravit na omezení.  Společnost Městské lesy Hradec Králové zde totiž bude odstraňovat nebezpečné suché stromy, u kterých by v budoucnu vzhledem k jejich stavu mohlo…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme