Co chybí sportu v Hradci?

Malé plavecké bazény a bruslařské plochy. To je podle výsledků studie nejbolavější místo sportovního vyžití veřejnosti v Hradci Králové. Tvrdí to tak zvaný generel sportovní vybavenosti, který si město nechalo zpracovat. Otázkou zůstává, jak radnice se známým faktem naloží.

Výsledky analýzy neodhalily nic nového. Prostory pro plavání a bruslení nejsou pro Hradec silnou stránkou. „Chtěli jsme zjistit, kolik lidí v areálech sportuje a v jakém stavu zařízení jsou. Generel navíc naznačuje možnosti rozvoje, na druhé straně poukazuje na sportoviště, která jsou využívána minimálně,“ řekl Hradeckému deníku náměstek primátora Martin Soukup.
Zda se na základě výsledků bude nějaké sportoviště zavírat, město neví. „S dokumentem se musí nejprve seznámit radní a zastupitelé. Generel by měl městu pomoci také při tvorbě nového územního plánu. Jsou to však pouze doporučení odborníků,“ zdůraznil Deníku náměstek primátora.
Co konkrétně odborníci navrhují? Krajské metropoli chybějí až tři wellness centra s krytými bazény pro veřejnost nebo školy. „Jde o menší bazény o šířce čtyř až šesti drah. Jeden má být dlouhý 25, další téměř 17 metrů,“ řekl Hradeckému deníku Petr Neckař z hradecké radnice. Ještě hůř je na tom prý veřejnost s bruslením. „Generel navrhuje výstavbu kryté ledové plochy o rozloze 2500 metrů čtverečních, otevřeného bruslařského oválu a tří víceúčelových ploch, které by v zimě sloužily bruslařům,“ cituje Deník náměstka Soukupa. Naopak ledových ploch pro výkonnostní sport je prý dostatek.
To ale není vše. Analýza také navrhuje budování tras pro on-line bruslení a porovnává stav a počet hřišť nebo tenisových kurtů v Hradci a sousedních Pardubicích. „Hradec vychází z porovnání mírně lépe. Hůř je na tom například v oblasti otevřených bazénů. Venkovní koupaliště se však ve městě již staví. Jeho velikost je podle odborníků vzhledem k počtu obyvatel města dostačující,“ dodal pro Deník Petr Neckař. „Z analýzy vyplývají další opatření, je však jasné, že se jedná o plány možná až na desítky let," řekl Českému rozhlasu Hradec Králové náměstek primátora Martin Soukup.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
27.8.2009 09:45
BlackHK (neregistrovaný)
To jestli to koupaliště bude dostačující pro nějakých 130 000 - 150 000 obyvatel oblasti teprve zjistíme po jeho otevření. Já tomu příliš nevěřím
1.9.2009 08:29
R35P3CT (neregistrovaný)
To brouzdálko je jen alibistický výsměch...

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme