Cizinec se zabořil na dně Orlice a nemohl ven

Fotografie ze záznamu Městské policie HK
Fotografie ze záznamu Městské policie HK

Městské strážníky, státní policisty, hasiče, záchranáře i místní obyvatele zaměstnal neznámý muž, kterému se podařilo dostat do středu slepého ramene řeky Orlice v Hradci Králové. Postupně se na dno řeky zabořil až po ramena a nekomunikovat s nikým v okolí.

Strážnici silně podchlazeného a šokovaného cizince vytáhli pomocí loďky. Událost se odehrála v pátek v půl jedenácté dopoledne.

"Voda mu sahala až po ramena," popsala Eva Čížková z městské policie stav muže, když na břeh Orlice dorazili městští strážníci. Muž, který se záhadným způsobem dostal do prostřed řeky a nereagoval na žádnou komunikaci. "Na volání místních obyvatel neodpovídal, jen koukal a stál dál. Přivolaná hlídka městské policie se s ním pokusila navázat kontakt, ani na ně však nereagoval," potvrdila mluvčí strážníků Čížková.

Po příjezdu strážníků jim zapůjčili místní obyvatelé pramici, na které se dostali do blízkosti muže. Pomalu se jim ho podařilo dostat z vody do loďky. "Byl silně podchlazený a vypadalo to, že ve vodě strávil delší dobu," popsali záchrannoou akci městští policisté.

Hlídka muže, který stále s nikým nehovořil, zabalila do deky a přivolala záchrannou službu. Ještě před příjezdem záchranky dorazili na místo hasiči, kteří prochlazenému muž poskytli první pomoc. Podle video záznamu jednoho z městských strážníků je muž Bulhar, měl na sobě plavky a den před tím pravděpodobně popil větší množství alkoholu. 

"Muž hovořící anglicky, byl předán do péče lékaře. Událost si převzala k řešení státní policie," uzavřela případ Eva Čížková.  

Fotografie ze záznamu Městské policie HK Fotografie ze záznamu Městské policie HK
Fotografie ze záznamu Městské policie HK Fotografie ze záznamu Městské policie HK

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Malšovický nadjezd nakonec opraví město. Zábradlí tam prorazil opilý řidič

Zábradlí na malšovickém nadjezdu je po nehodě, kdy ho prorazil opilý řidič, zatím pouze zajištěné. Opravovat ho budou hradecké technické služby. Nadjezd je v současné době bez vlastníka, na posledním zastupitelstvu města se totiž schválila dohoda mezi městem a krajem. Město se…
Čtěte více

Fontány v Hradci ožijí za pár dní. Kvůli nekázni lidí však ne všechny najednou

Hradecké fontány budou od začátku května postupně ožívat. Jako první budou v následujících dnech spuštěny fontány na křižovatce Koruna u Auparku, u Muzea a na Masarykově náměstí. Některé budou uvedeny do provozu později buď kvůli probíhajícím opravám nebo z důvodu doporučení…
Čtěte více

Na roušky kašlou hlavně opilci. Strážníci o víkendu vyrazili i na Hradečnici

Strážníci se o víkendu nezastavili. Řešili přes 120 událostí. Z toho operační pracoviště přijalo celkem 30 událostí, které souvisely s porušením nařízení vlády kvůli koronaviru. Ve většině případů se stížnosti nepotvrdily. Pouze tři lidé neuposlechli výzvy k zakrytí obličeje, a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme