CIAF v Hradci zkomplikuje dopravu

Vedle zajímavých zážitků a krásných strojů přinese hradecký CIAF i komplikace. Na zvýšený hluk se už nyní připravují především lidé bydlící v okolí letiště. Potíže ale zřejmě potkají i řidiče.

O víkendu 4. a 5. září 2010 bude královéhradecké letiště hostit jednu z největších leteckých přehlídek - CIAF. Každoročně ji navštíví desetitisíce lidí, což znamená i vysokou dopravní zátěž. Speciální linky z centra města na letiště a zpět chystá Dopravní podnik Hradce Králové, připravena budou odstavná parkoviště. Řidiči se ale budou muset smířit s omezeními a uzavírkami.
Podle serveru Českénoviny.cz bude zcela uzavřena pro osobní dopravu například ulice Jana Černého. Sloužit bude pouze pro vozidla Integrovaného záchranného systému, městské hromadné dopravy a zásobování. Osobní auta se k letišti dostanou z centra pouze ulicí Pouchovskou nebo objížďkou přes obec Předměřice. Příjezdové trasy budou značeny a v okolí letiště se očekávají kolony i velký provoz chodců.
Policisté proto doporučují auta raději nechat doma a na leteckou přehlídku se vydat hromadnou dopravou. Mimořádné linky vyjedou z terminálu, od hlavního nádraží i z Moravského Předměstí.
Pořadatelé letos očekávají kolem 50 tisíc návštěvníků. K vidění bude asi stovka letadel ze 14 zemí. Slováci například předvedou souboj dvou Migů 29.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme