Chřipka je na ústupu, nemocnice zrušila zákaz návštěv

Fakultní nemocnice zrušila zákaz vstupu návštěv | Foto: FN HK
Fakultní nemocnice zrušila zákaz vstupu návštěv | Foto: FN HK

Chřipková epidemie na Hradecku se konečně dala na ústup.

Nemocných s chřipkou anebo akutními dýchacími potížemi konečně v minulém týdnu začalo ubývat.

Zrušen je plošný zákaz návštěv v královéhradecké fakultní nemocnici, vybraná oddělení však i nadále dbají na zvýšenou opatrnost.

Zákaz vstupu návštěv je ukončen i v některých domovech pro seniory.

Od středy je opět možné navštívit své blízké v královéhradecké fakultní nemocnici. "Vzhledem k poklesu počtu nemocných s akutními respiračními infekcemi a chřipkou v minulém týdnu vedení nemocnice ruší plošný zákaz návštěv, a to počínaje středou 20. 2. 2013," uvedl Jaroslav Malý, lékařský náměstek ředitele Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Plošný zákaz návštěv v nemocnici platil od 18. ledna tohoto roku.  

Jaroslav Malý však doplnil, že jednotlivé kliniky fakultní nemocnice mohou i nadále omezovat vstup návštěv. Záleží, kolik nemocných je aktuálně na vybraných odděleních hospitalizováno. 

"Přece jen tu máme některé pacienty, které by mohly návštěvy s chřipkou či nachlazením ohrožovat. Jde například o hematologii. Není nic jednoduššího, než k nám zavolat a dohodnout se, zda je návštěva možná. Třeba by návštěvník dostal roušku. Stejně tak nedoporučujeme návštěvy dětí, nebo aby se za pacientem vydala celá rodina. Stačí jeden, dva lidé, je to ohleduplnější," uvedl pro Hradecký deník Zdeněk Tušl, další lékařský náměstek z hradecké fakultní nemocnice.

Zákaz vstupu návštěvám byl vystaven i v dalších institucích, na příklad v domovech pro seniory. „Radili jsme se s hygieniky a nedoporučili nám, aby sem lidé chodili. Rozhodne se do konce tohoto týdne," vysvětlil Martin Dűrrer, ředitel Domova důchodců Hradec Králové. „Ukončení zákazu návštěv předpokládáme od soboty 23. února," doplnila sociální pracovnice domova Radka Řeháková.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Magistrát omezil úřední hodiny, nemocnice otevřelo kvůli frontám třetí odběrové místo

Odběrové centrum COVID-19 ve Fakultní nemocnici Hradec Králové od čtvrtka zřídilo třetí odběrové místo, protože  výrazně vzrostl počet zájemců o provádění odběrů. V souvislosti s usnesením vlády upravil Magistrát města Hradec Králové přístup do objektu a úřední hodiny…
Čtěte více

Neobjednaní samoplátci testu na COVID-19 už mají v hradecké fakultní nemocnici smůlu

Odběrové centrum COVID-19 Fakultní nemocnice Hradec Králové od čtvrtka 17. září už nedělá odběry neobjednaným samoplátcům. Testování zajišťuje pouze pro pacienty indikované k vyšetření lékaři či hygieniky a samoplátce objednané předem prostřednictvím rezervačního systému, který…
Čtěte více

V hradecké nemocnici se plní lůžka infekčního oddělení, přetlak je i u testování na koronavirus

Hradecké fakultní nemocnici docházejí kvůli navyšování případů počtu pacientů s koronavirem lůžka na infekčním oddělení . Disponuje 25 lůžky, přičemž je tam v současné době hospotalizováno 18 pacientů. Další dva pacienti jsou připojeni na KARIM (Klinika anesteziologie,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme