Chcete pomáhat? Hradecká fakultní nemocnice přijímá dobrovolníky

Můžete pomáhat pacientům nemocnice.
Můžete pomáhat pacientům nemocnice. | autor: FNHK

Fakultní nemocnice Hradec Králové otevírá své dveře dalším dobrovolníkům, kteří by měli pomoci snášet pacientům svou nemoc o něco lépe. Nemocnice dokonce uspěla s žádostí o dotaci v rámci projektu Efektivizace systému nemocniční péče v České republice prostřednictvím dobrovolnické činnosti. Cílem podpory je další rozvoj dobrovolnictví v nemocnicích.

„Hlavním cílem působení dobrovolníků ve FN HK je pomoc při navození psychické pohody u pacienta a rozptýlení od nemoci. Od získání dotace v programu očekáváme zintenzivnění této formy pomoci, včetně náboru dalších dobrovolníků, například akcemi na školách,“ uvedla náměstkyně pro ošetřovatelskou péči nemocnice Dana Vaňková.

V současné době je v souvislosti s epidemií COVID-19 dobrovolnický program v nemocnici s ohledem na zákaz návštěv pacientů a epidemiologická opatření utlumen. Před vypuknutím epidemie pomáhalo na několika pracovištích nemocnice zhruba 15 dobrovolníků, především studentů vysokých škol, kteří byli pacientům společníky u lůžka či při procházkách v rámci areálu nemocnice. Dobrovolníci s pacienty trávili čas především povídáním si nebo četbou.

Dobrovolníci působí na vybraných klinikách již od roku 2005 a za tu dobu bez nároku na odměnu pomáhalo pacientům nemocnice přes 220 lidí. Zájemci o dobrovolnickou činnost přicházejí do nemocnice zpravidla jednou týdně na jednu až dvě hodiny a tráví čas s pacienty, především s těmi, kteří jsou v nemocnici hospitalizováni dlouhodobě. Chodí s nimi na procházky, čtou jim nebo si hrají s dětskými pacienty. Dobrovolník přináší pacientům rozptýlení a kontakt se světem mimo nemocniční prostředí. Do dobrovolnické činnosti je možné se zapojit také při jednorázových akcích, které nemocnice pořádá, jako například dětský den.

Podmínkou pro práci dobrovolníka je věk minimálně 18 let a čistý trestní rejstřík, nemocnice má zájem především o trvalejší spolupráci. Každého dobrovolníka čeká krátké proškolení, které pro dobrovolníky působící zajišťuje Diecézní katolická charita Hradec Králové.

Dobrovolnickou činnost ve Fakultní nemocnici Hradec Králové organizuje nová koordinátorka dobrovolníků, kterou je Mgr. Blanka Vápeníková. V případě dotazů o možnostech spolupráce ji můžete kontaktovat na telefonech 495 832 907 nebo 722 983 019 či e-mailu: .

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Pacientů s covidem v hradecké fakultní nemocnici ubývá

Počet pacientů hospitalizovaných v hradecké fakultní nemocnici s onemocněním COVID-19 i nadále klesá. Začátkem dubna jich bylo v nemocnici hospitalizováno zhruba pět desítek, zatímco na začátku března se číslo pohybovalo kolem 75. Nemocnice připravuje od příštího týdne postupný…
Čtěte více

Semafory u nemocnice zůstávají další rok

Světelná signalizace ve Zborovské ulici na křižovatce u odbočky do fakultní nemocnice zůstane na svém místě další rok. Radní města včera schválili uzavření smlouvy se společností ELTODO, která začátkem roku 2021 provedla instalaci těchto semaforů a zajišťuje také jejich…
Čtěte více

Pro vakcínu Novavax si do hradecké nemonice přišly zatím jen desítky lidí

Očkovací centrum hradecké fakultní nemocnice od 11. března nabízí zájemcům možnost aplikace očkovací látky Nuvaxovid od společnosti Novavax. Očkování touto vakcínou je možné výhradně na Pavilonu profesora Bašteckého každý pátek od 8:00 do 14:00 hodin, na očkování je možné…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme