Štítky: | Magistrát | ctpark | Stavba | černá stavba | developer | pokuta |

Černá stavba CT Parku dostala nejvyšší pokutu v historii

Investor staví v Hradci načerno.
Investor staví v Hradci načerno. | autor: hradeckralove.cz

Stavěli bez povolení, na úřady a jejich výzvy nebrali ohled. Svým bezohledným chováním si společnost CTP Invest, developer nově vznikajícího komerčního parku na výpadovce na Třebechovice, vysloužila rekordní pokutu od stavebního úřadu. A možná není poslední – úřad zvažuje i udělení další, v pořadí již třetí, pokuty.

Již v minulosti jsme vás informovali o černé stavbě, která koncem loňského roku začala růst v těsné blízkosti silnice z Hradce Králové do Třebechovic pod Orebem. Město opakovaně vyzvalo investora, aby stavbu budování parku přerušil. Firma ale na výzvy úřadů nereagovala a černou stavbu dál rozšiřovala. Nyní bude muset společnost CTP Invest zaplatit pokutu ve výši 560 tisíc korun. V minulosti už developer za ten samý prohřešek dostal od úřadu pokutu 250 tisíc. A možná přibude i třetí – firma totiž neuposlechla celkem tři výzvy k zastavení stavby. Pro Idnes.cz to potvrdila tisková mluvčí magistrátu Magdalena Vlčková.

Nyní se firma pokouší stavbu zpětně zlegalizovat. Podala si proto žádost o dodatečné stavební povolení, úřad proto zahájí řízení. „Do tohoto řízení se budou moci přihlašovat účastníci. Tím bude i město,“ řekla Idnesu Vlčková. 


Dlouhý příběh

Spor města se společností CTP Invest se táhne od konce loňského roku, kdy úřad dostal informaci o tom, že na okraji města roste černá stavba. Na žádnou ze tří výzev k zastavení prací firma nereagovala, město proto podalo trestní oznámení. Podle některých zastupitelů pochybil stavební úřad, který měl stavbě zabránit. Podle vedoucího stavebního odboru Petra Jandíka ale úřad vyčerpal všechny možnosti. „Nevím o tom, že bychom měli možnost stavbu zapečetit. Takový postup opravdu neznám. Pokud někdo ví, jak se v takovém případě postupuje, ať nám přijde poradit,“ řekl již dříve pro Denik.cz.

Nizozemská společnost CTP Invest je vlastníkem 36 podobných obchodních a logistických center. V České republice jsou komplexy této firmy například v Brně, Pardubicích, Ostravě, Humpolci či Praze. Kromě Česka jsou CT Parky také v dalších evropských zemích.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
17.3.2015 11:13
Hradečák (neregistrovaný)
Zpráva
Když nepomáhají pokuty, chce to prostě řetězem mezi světla a hotovo. !!!!!!!!
18.3.2015 11:08
evžen (neregistrovaný)
RE: Zpráva
Ty jsi vůl co? tebe bych rád potkal a mezi světla řetězem dal tobě. Takhle se to řešilo za dob dávno minulých.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Přes letní prázdniny chce město opravovat dvě hradecké školky

Hradecké mateřské školy Lužická a Třebechovická čeká v červnu zahájení stavebních úprav budov. Budovy se dočkají zateplení i nových střech. Práce na obou školách město dohromady vyjdou na více než 19,4 milionu korun. Hotovo by mělo být čtyři měsíce po zahájení oprav.  
Čtěte více

Secesní kiosky u mostu jsou již téměř opraveny, hledá se do nich nájemce

Dva secesní kiosky, na jižní a severní straně, na hradeckém Pražském mostě čekají na nové nájemce. Zatímco ten na Eliščině nábřeží je těsně před dokončením a výběrové řízení bude v polovině března vypsáno, nájemce do kiosku na Tylově nábřeží už se aktivně hledá. Budou muset…
Čtěte více

Primátor Hradce má nového náměstka. Správu majetku bude mít na starost Pavel Marek z ANO

Na pondělním jednání hradeckého zastupitelstva byl zvolen novým náměstkem primátora pro oblast správy majetku města a městských organizací Pavel Marek, který doposud zastával funkci radního města. Současně byl ze své funkce odvolán náměstek pro oblast sociálních věcí,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme