Štítky: | Magistrát | ctpark | Stavba | černá stavba | developer | pokuta |

Černá stavba CT Parku dostala nejvyšší pokutu v historii

Investor staví v Hradci načerno.
Investor staví v Hradci načerno. | autor: hradeckralove.cz

Stavěli bez povolení, na úřady a jejich výzvy nebrali ohled. Svým bezohledným chováním si společnost CTP Invest, developer nově vznikajícího komerčního parku na výpadovce na Třebechovice, vysloužila rekordní pokutu od stavebního úřadu. A možná není poslední – úřad zvažuje i udělení další, v pořadí již třetí, pokuty.

Již v minulosti jsme vás informovali o černé stavbě, která koncem loňského roku začala růst v těsné blízkosti silnice z Hradce Králové do Třebechovic pod Orebem. Město opakovaně vyzvalo investora, aby stavbu budování parku přerušil. Firma ale na výzvy úřadů nereagovala a černou stavbu dál rozšiřovala. Nyní bude muset společnost CTP Invest zaplatit pokutu ve výši 560 tisíc korun. V minulosti už developer za ten samý prohřešek dostal od úřadu pokutu 250 tisíc. A možná přibude i třetí – firma totiž neuposlechla celkem tři výzvy k zastavení stavby. Pro Idnes.cz to potvrdila tisková mluvčí magistrátu Magdalena Vlčková.

Nyní se firma pokouší stavbu zpětně zlegalizovat. Podala si proto žádost o dodatečné stavební povolení, úřad proto zahájí řízení. „Do tohoto řízení se budou moci přihlašovat účastníci. Tím bude i město,“ řekla Idnesu Vlčková. 


Dlouhý příběh

Spor města se společností CTP Invest se táhne od konce loňského roku, kdy úřad dostal informaci o tom, že na okraji města roste černá stavba. Na žádnou ze tří výzev k zastavení prací firma nereagovala, město proto podalo trestní oznámení. Podle některých zastupitelů pochybil stavební úřad, který měl stavbě zabránit. Podle vedoucího stavebního odboru Petra Jandíka ale úřad vyčerpal všechny možnosti. „Nevím o tom, že bychom měli možnost stavbu zapečetit. Takový postup opravdu neznám. Pokud někdo ví, jak se v takovém případě postupuje, ať nám přijde poradit,“ řekl již dříve pro Denik.cz.

Nizozemská společnost CTP Invest je vlastníkem 36 podobných obchodních a logistických center. V České republice jsou komplexy této firmy například v Brně, Pardubicích, Ostravě, Humpolci či Praze. Kromě Česka jsou CT Parky také v dalších evropských zemích.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
17.3.2015 11:13
Hradečák (neregistrovaný)
Zpráva
Když nepomáhají pokuty, chce to prostě řetězem mezi světla a hotovo. !!!!!!!!
18.3.2015 11:08
evžen (neregistrovaný)
RE: Zpráva
Ty jsi vůl co? tebe bych rád potkal a mezi světla řetězem dal tobě. Takhle se to řešilo za dob dávno minulých.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec chce pomoci podnikatelům programem Antivirus II. Na přímou podporu má připraveny téměř tři miliony korun

Město spouští program Antivirus II. Měl by to být souhrn opatření na zmírnění dopadů druhé vlny koronavirové pandemie. Odpuštěn bude například poplatek za zábor veřejného prostranství až do konce roku 2021, na přímou finanční podporu podnikání má město zatím připravených 2,8…
Čtěte více

Stavba stadionu opět čelí problému. Na ÚOHS přišla námitka proti zadávací dokumentaci

Město Hradec Králové obdrželo informaci o návrhu na přezkoumání zadávacích podmínek výběrového řízení na stavbu multifunkčního fotbalového stadionu, který byl podán na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Město nyní ve spolupráci s administrátorem tendru a v souladu se…
Čtěte více

Hradecký magistrát od pondělí omezí provoz, další instituce se zavřou

Opatření, která ve čtvrtek kvůli druhé vlně pandemie vyhlásila vláda, ovlivní provoz a režim fungování městských organizací. Hradecký magistrát bude pro veřejnost otevřený pouze v pondělí a ve středu, v ostatní dny budou moci své záležitosti vyřídit klienti, kteří jsou již…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme