Štítky: | Magistrát | koronavirus | antivirus |

Celkem 360 žádostí o finanční podporu dorazilo od podnikatelů na magistrát

| autor: hradeckralove.cz

Na radnici dorazilo celkem 360 žádostí podnikatelů v celkové výši více než čtyři miliony korun. Mohli tak žádat o finanční podporu v rámci městského programu Antivirus II. V průběhu příštího týdne všechny posoudí hodnoticí komise, návrhy pak zamíří k projednání v radě a zastupitelstvu města. K vyplácení částek by mělo dojít na začátku jara. Balíček Antivirus II navazuje na předchozí program pomoci podnikatelům během loňské jarní vlny pandemie koronaviru, který kromě přímé finanční pomoci nabízí také různé typy úlev.

„Žádostí nám tentokrát přišlo o něco více, tedy v celkovém objemu, který je vyšší než jsou prostředky alokované v rozpočtu, ale budeme se snažit udělat vše pro to, aby se stejně jako v prvním kole dostalo na všechny podnikatele. V tuto chvíli již máme kompletní seznam žadatelů spolu s požadovanými částkami. Postupně jsou žádosti zpracovávány a v příštím týdnu je bude projednávat hodnoticí komise, která mimo jiné zkontroluje a potvrdí, zda byly dodrženy veškeré předem stanovené náležitosti a podmínky. Žadatel o přímou finanční pomoc z města totiž kupříkladu nesmí být dlužníkem vůči městu, v Hradci musí mít provozovnu i sídlo firmy nebo nesmí mít přerušenou podnikatelskou činnost,“ říká primátor města Hradec Králové Alexandr Hrabálek.

V únoru budou návrhy od hodnoticí komise projednávat radní a zastupitelé města, v březnu by pak mělo začít vyplácení financí. Radnice plánovala mezi hradecké podnikatele ve druhém kole v rámci balíčku Antivirus II rozdělit 3,4 milionu korun s tím, že nejvyšší možná částka pro podnikatele měla vyjít na deset tisíc korun, pro hotely a penziony to pak mělo být 30 tisíc. „Nejvíce žádostí přišlo od drobných hradeckých podnikatelů, hoteliérů se ozvalo třináct. Zbytek z původně vyčleněných financí pro hotely bychom mohli ještě přerozdělit mezi podnikatele. Možná ale bude třeba finanční prostředky navýšit, to ale budeme vědět až po pečlivém prověření jednotlivých žádostí a jejich posouzení hodnoticí komisí. Při přípravě rozpočtu na letošní rok byla vyčleněna rezerva, s dalšími prostředky se počítá ve finančním vypořádání rozpočtu roku 2020 při projednávání závěrečného účtu,“ doplňuje ekonomická náměstkyně primátora Monika Štayrová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Školy, školy i jesle jsou zavřené, knihovna a magistrát fungují

Stejně jako ostatní města v republice i Hradec uzavírá všechny své základní a mateřské školy a jesle. Výjimku tvoří pouze tři základní školy Josefa Gočára, Štefcova a Sever v Lužické ulici a mateřská škola Kamarád ve Veverkově ulici, které jsou určené pro děti pracovníků…
Čtěte více

Do MHD už jen v respirátoru či dvojité roušce, linka 16 změní trasu

Dle nového nařízení vlády se ode dneška může do obchodů a na cesty městskou hromadnou dopravou pouze s respirátorem, nanorouškou nebo dvěma chirurgickými rouškami. Linka MHD 16 a 16Š od příštího týdne změní trasu, protože se uzavírá ulice Za Škodovkou v Hradci Králové.
Čtěte více

Primátor Hradce má nového náměstka. Správu majetku bude mít na starost Pavel Marek z ANO

Na pondělním jednání hradeckého zastupitelstva byl zvolen novým náměstkem primátora pro oblast správy majetku města a městských organizací Pavel Marek, který doposud zastával funkci radního města. Současně byl ze své funkce odvolán náměstek pro oblast sociálních věcí,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme