Časosběrný film o Hradci bude mít premiéru

První den spolu.
První den spolu. | autor: Jan Husák

Osmiminutový film o Hradci Králové, jak ho ještě neznáte. Alespoň to o něm tvrdí jeho autoři Jan Husák a Matěj Pavlík. Film má premiéru v Biu Centrál ve středu 9. prosince v rámci akce PechaKucha Night Hradec Králové vol. 6. Začíná se ve 20.20 hodin.

Časosběrný film vznikal v ulicích krajského města během uplynulého roku. "Promítat se bude v nekompromisní kvalitě 4K," upozorňuje autor Jan Husák.

Pokud se do Bio Central ve středu nedostanete, není důvod ke smutku. Film bude po premiéře dostupný i na internetu. Autoři dorazí na premiéru, tak pokud budete mít na ně nějaké otázky, rádi je zodpoví. Film představuje město nejen z hlediska architektury, ale také jeho veřejný život a akce, které se v něm minulý rok děly. A proč dílko vlastně vzniklo? "Protože Hradec zkrátka ještě žádný takový pěkný film neměl, tak jsme si řekli, že to změníme," dodává Jan Husák. Jedná se čistě  soukromý projekt.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecké Bio Central už ožívá, divadla se na provoz chystají

Kultura ve městě začíná pomalu ale jistě ožívat. Hradecké Bio Central už od pondělí promítá. Přístup do sálů je za daných vládních podmínek. Stejně tak se po více než půlroční pauze chystají rozjet provoz i Divadlo Drak či Klicperovo divadlo. Hradecké multikino Cinestar má zatím…
Čtěte více

Hradecká kina a knihovna se 11. května probudí, divadlo zatím zůstane zavřené

Od pondělí 11. května mohopu některé instituce obnovit provoz, který byl zastaven kvůli koronavirové nákaze. Sály kulturních zaříezní se mohou zaplnit stovkou lidí, samozřejmě za dodržování určitých podmínek rozestupů a použití ochranných pomůcek. V Hradci například činnost…
Čtěte více

Letní kino Širák zahájí sezonu s Frediem Mercurym

Tuto sezónu zahájí letní kino Širák v Hradci Králové hudebním filmem Bohemian Rapsody. Promítat se bude ve středu 5. června ve 21:30. Diváci v letním kině u řeky Orlice uvidí během tří měsíců na pět desítek filmů. Pravidelné promítání skončí na konci srpna. Návštěvnost kina…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme