Bývalý hradecký pivovar hledá svoji budoucí podobu

Bývalý pivovar v Hradci Králové bude možná v budoucnu sloužit jako knihovna, hudební sál, kanceláře, ubytovací kapacity či parkoviště. Podobné záměry představil zástupcům hradecké radnice současný vlastník objektu, brněnská firma HK Centrum. Ta zároveň nepředpokládá, že by se z areálu stal supermarket. Vzhledem k tomu, že došlo k demontáži pivovarnické technologie, lze vyloučit, že by se v objektu vařilo pivo.
"Zástupci HK Centra mají zhruba jedenáct typů činností, které by se daly v pivovaru realizovat. V současné době probíhají jednání mezi firmou a anglickým investorem", uvedl náměstek primátora Alois Tuháček.

O objekt hradeckého pivovaru, který se nachází v historickém centru města, projevila zájem kromě společnosti HK Centrum i hradecká radnice. Komerční banka, které budova připadla po krachu společnosti Hradecký pivovar, dala přednost brněnské firmě. Ta objekt následně nabídla hradeckému magistrátu k prodeji za zhruba 70 milionů korun, což však radní zamítli. Náklady na uvedení pivovaru do stavu, aby se v něm mohly realizovat některé z výše uvedených aktivit, jsou odhadovány na zhruba 400 milionů korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme