Štítky: | městská knihovna |

Bývalá budova knihovny v Tomkově ulici bude sloužit biskupskému gymnáziu

Bývalá budova knihovny bude sloužit biskupskému gymnáziu.
Bývalá budova knihovny bude sloužit biskupskému gymnáziu. | autor: MMHK

Během posledních měsíců shánělo město Hradec Králové do historické budovy bývalé knihovny v Tomkově ulici nového nájemce, který by kromě využívání prostor zajistil i jejich zvelebení. Na základě doporučení Komise pro majetek a rozvoj bydlení schválila v minulých dnech rada města nového nájemce – Biskupské gymnázium, církevní základní školu, mateřská školu a základní uměleckou školu Hradec Králové. Využívat by ji nájemce měl především k mimoškolním aktivitám a zájmovým činnostem.

„Budova v Tomkově ulici, kde původně sídlila městská knihovna, je součástí památkově chráněného území, proto nebylo úplně jednoduché nalézt pro ni nájemce. Nakonec všichni účastníci výběrového řízení na nájemce splnili podmínky a deklarovali, že budovu vhodně využijí a řádně se o ni postarají. Na základě doporučení Komise pro majetek a rozvoj bydlení jsme v radě města schválili jako nájemce hradecké biskupské gymnázium, které má o budovu zájem na dobu neurčitou a chce investovat do její údržby a případných oprav,“ říká náměstek primátora pro správu městského majetku Pavel Marek. Biskupské gymnázium se sem bude moci stěhovat v průběhu léta. Škola bude městu platit nájemné 348 tisíc korun bez DPH ročně. Jejím záměrem je provozovat tady mimoškolní aktivity a zájmové činnosti jako jsou ZUŠ a školní družina.

Dům v Tomkově ulici poblíž Velkého náměstí zdobený výraznými neobarokními prvky byl postaven začátkem 20. století. Během více než sta let zde byl umístěn Záložní úvěrní ústav, později také Průmyslová banka, berní úřad a v letech 1939–2013 v ní pak působila městská knihovna. Město poté uvažovalo o využití pro spolkový dům. Od roku 2017 do současnosti bylo spodní patro vypůjčeno pro konání bohoslužeb.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecká knihovna zabodovala. Myslí na všechny a nebojí se pokroku. Za to získala ocenění

Hradecká knihovna nadchla Nadaci OSF, která společně s Českou spořitelnou oceňuje tato zařízení titulem Bibliotheca inspirans. Letos ocenili celkem 11 knihoven za to, že pomáhají upevňovat komunitu. Knihovna města Hradce Králové zaujala porotu velmi širokou nabídkou služeb pro…
Čtěte více

Zveme: Kam v Hradci o víkendu a co podniknout o jarních prázdninách?

Víkend v Hradci Králové nabídne třeba bleší trh v kině Bio Central nebo hokejové utkání domácích hokejistů se Zlínem. Spoustu akcí je tentokrát zaměřeno na děti, kteří mají dnes pololetní prázdniny a hned od pondělí na víkend navazují jarní prázdniny. Mohou hrát deskové hry v…
Čtěte více

Městská knihovna se otevírá, v Kuklenách nabídne zrekonstruovaný interiér

Od pondělí se znovu otevře městská knihovna i všechny její pobočky v Hradci Králové, kromě té v Březhradu. Otevření je možné za splnění následujících podmínek: maximálně 1 osoba na 15 m2, udržování rozestupů, ochrana respirátory a dezinfekce rukou při vstupu. Návštěvníci se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme