Štítky: | Aldis | lávka | banka ČSOB |

Budova ČSOB u Aldisu roste podle plánu, zmizela terasa, která stavbě bránila

Budova ČSOB by měla být dokončena v červnu příštího roku.
Budova ČSOB by měla být dokončena v červnu příštího roku. | autor: vizualizace (SYNER)

V lokalitě Aldis stále pokračují práce na stavbě budovy ČSOB a plánované piazzety, dokončení prací ještě nedávno bránila jedna z teras, kterou město nechalo odstranit. Firma Syner měla původně provést demolici za 3,4 milionu korun bez DPH. Na stavbě se ale objevily okolnosti, díky kterým se podařilo městu ušetřit téměř 250 tisíc korun. Vše navíc pokračuje podle sjednaného plánu.

„Poměrně zásadním způsobem nám pomohlo, že se banka ČSOB rozhodla rozšířit své staveniště, a proto další úpravy území, které měly být provedeny spolu s demoličními pracemi, nejsou v současné době ze strany města potřeba a také to, že společnost Elektrárny Opatovice požadovala osazení poklopů do kanálů těmi svými, které pro potřeby stavby dodala. Podařilo se nám také ušetřit za skládkovné, protože jsme nemuseli nechat zlikvidovat všechen odstraňovaný materiál, ale část z něj dokáží opětovně využít hradecké technické služby,“ říká Jiří Bláha, náměstek primátora pro oblast investic. Nyní může pokračovat stavba budovy ČSOB, která by měla být dokončena v červnu příštího roku, nejdéle však na konci léta, a poté se začne budovat lávka přes Labe, která vyústí u Aldisu poblíž plánované piazzety.

Stavba lávky u Aldisu, kterou bude provádět pražská společnost SMP, vyjde město na zhruba 133,7 milionu korun bez DPH. Se zhotovitelem se město chystá podepsat smlouvu během první poloviny srpna. „Jakmile dojde k podpisu smlouvy o dílo, budeme moci podat žádost o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Po vyhodnocení žádosti budeme mít potvrzenou maximální možnou částku dotace, ovšem již teď máme signály, že by mohla být v takové výši, abychom zvládli pokrýt více než polovinu celkových nákladů,“ říká náměstkyně primátora pro dotace Monika Štayrová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
6.8.2020 19:30
helena Zimmerová (neregistrovaný)
lávka přes Labe
Pěkně zdravím. Nevím, co vedlo ČSOB k vydírání města HK, k realizaci lávky přes Labe. Do této banky nikdo na kole ani pěšky chodit nebude,ta je pro nynější velkokapitalisty a oligarchy...Tak proč a co to bylo za nápad!!!
Za tyto miliony mohla být na několik let zprovozněna TAXIslužba pro všechny občany HK nejen pro důch. či invalidy za 30Kč za jízdu po 24h.Je to vydírání vůči vedení města.

7.8.2020 22:12
NorgHK (neregistrovaný)
Podivný Hradec
Hradec Králové si očividně libuje v předražených zbytečnostech. Křižovatka Koruna, kterou řidiči proklínají, 120 milionů. Lávka pro pěší, vzdálená 45m od mostu za 133 milionů, megalomanský terminál HD za 435 milionů bez DPH. Za to ulice, kde se hodí offroad, chodníky rozbité, pěší zóna plná pastí na chodce i cyklisty a vrcholem neschopnosti panstva je Benešovka.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stavba lávky u Aldisu čeká na ukončení prací na budově ČSOB

Stavba lávky přes Labe u Aldisu by měla být zahájena na přelomu léta a podzimu letošního roku. Město má kompletní dokumentaci a potřebná povolení, vybranou stavební firmu a v úterý rada města schválila i výsledky výběrového řízení na technický dozor stavebníka a BOZP. Aby mohla…
Čtěte více

Lávku přes Labe postaví firma za 133 milionů korun. Začne se až za rok na podzim

Stavba lávky přes Labe u Aldisu je v tuto chvíli nejblíže realizaci od roku 2013. Zastupitelé totiž schválili výběr zhotovitele s nabídkovou cenou 133,7 milionů korun bez DPH. Nyní bude město řešit všechny náležitosti spojené s podpisem smlouvy. Vybraný zhotovitel bude moci se…
Čtěte více

Má lávka přes Labe u Aldisu naději? Prý snad na podzim příští rok

Další výběrové řízení na zhotovitele lávky, která má spojovat břehy řeky Labe u Aldisu, by mělo být vypsáno ještě letos na jaře. Rada města v úterý schválila zadávací podmínky, které bude ještě během dubna projednávat zastupitelstvo. Samotná stavba lávky před Labe bude moci…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme