Budoucnost nového dopravního terminálu v Hradci Králové nejistá

Zatím nejasná je budoucnost výstavby nového autobusového terminálu v Hradci Králové. Radnice totiž zatím nenalezla konkrétního investora, který by se k projektu závazně přihlásil. Jak uvedl primátor města Oldřich Vlasák, většina oslovených firem se neozvala, předběžný zájem projevily společnosti Subtera Praha a Bavorské fondy.
Nového investora chtěla radnice znát původně nejpozději do konce února, definitivní rozhodnutí by mělo padnout tento pátek. "Nechceme už déle čekat, budeme vyvíjet vlastní aktivity," sdělil Vlasák. Radnice předpokládá, že investor by multifunkční centrum zcela zafinancoval, a pak by je využíval pro obchodní účely, město by získalo nový terminál. Jestliže se investor nenajde, bude muset radnice celý projekt financovat sama. V tomto by vzniknul pouze terminál, řádově za desítky milionů korun.

Původně se o investování dopravního terminálu zajímala zlínská společnost Fox AZ. Ta chtěla v Hradci Králové společně s terminálem vybudovat multifunkční centrum za zhruba 800 milionů korun. Ze společné dohody ale na poslední chvíli sešlo.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme