Štítky: | zápisy | školy | Ukrajina |

Budoucí prvňáčci se zapisují tento týden. V červnu přijdou i děti z Ukrajiny

Zápisy už tento týden.
Zápisy už tento týden. | autor: MorgueFile.com

V tomto týdnu se uskuteční zápisy prvňáčků do hradeckých základních škol, a to ve dnech 8. a 9. dubna. K zápisu se rodiče hlásí elektronicky přes webové stránky spádové školy, předem vyplní veškeré potřebné informace a zarezervují si také čas, kdy s dítětem dorazí. Letos se poprvé budou k zápisu do prvních tříd hlásit také děti válečných ukrajinských uprchlíků, a to 10. června odpoledne.

„Před dvěma lety jsme s ohledem na pandemii onemocnění covid-19 zahájili elektronické formy zápisů, které se nám velmi osvědčily. Pro rodiče tento způsob zápisu představuje zejména úsporu času a administrativních úkonů, které dříve musely být prováděny na místě. Nyní budou moci vše vyplnit z pohodlí domova a u zápisu jen dokončit formality,“ vysvětluje primátor města Hradce Králové Alexandr Hrabálek. Na osobní zápis budou moci rodiče do škol dostavit v pátek 8. dubna od 14 do 18 hodin a v sobotu 9. dubna od 9 do 11 hodin. U zápisu pak musí být předložen občanský průkaz zákonného zástupce, rodný list dítěte a zdravotní průkaz dítěte.

Do prvních tříd hradeckých základních škol se hlásí obdobný počet dětí jako v loňském roce, do školních lavic by tak mohlo usednout zhruba 900 prvňáčků. „V případě zvýšeného zájmu o zápis na konkrétní škole budou rozhodovat stanovená kritéria. První z nich vychází z ustanovení školského zákona, kdy škola přednostně přijímá žáky s trvalým bydlištěm ve školském obvodu základní školy. Na druhém místě školy přijímají sourozence žáků, kteří již školu navštěvují.  Pokud počet zájemců převyšuje možnosti školy, je výběr proveden losováním. Město pravidelně sleduje počty žadatelů ve školských obvodech základních škol a až na výjimečné případy by neměl být s velkým zájmem problém,“ doplňuje vedoucí odboru školství Magistrátu města Hradce Králové Zbyněk Bárta. Město je zřizovatelem 17 základních škol.

Letos město také připravilo zápis do prvních tříd pro děti ukrajinských uprchlíků. Konat se bude 10. června od 14 do 17 hodin. „Podle počtu zájemců budeme na vzniklou situaci reagovat. Zatím předpokládáme, že by se do prvních tříd mohlo přihlásit téměř padesát dětí. Uvidíme, jak se situace bude dále vyvíjet,“ dodává primátor.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do hradeckých škol nastoupí 19 ukrajinských prvňáčků

Minulý pátek probíhaly na všech sedmnácti hradeckých základních školách zápisy do prvních tříd pro ukrajinské děti, celkem přišlo 19 budoucích prvňáčků. Všechny děti budou moci být přijaté k řádnému vzdělávání. Vzhledem k tomu, že některé školy nepřijmou žádného ukrajinského…
Čtěte více

Hradec poslal do ukrajinského Černihivu 4 tisíce euro na vodní čerpadlo

Hradec Králové se od začátku rusko-ukrajinského konfliktu snaží pomoci ukrajinským uprchlíkům i svému partnerskému městu Černihiv na Ukrajině. V březnu byla založena sbírka na pomoc obnovy partnerského města, kde se doposud podařilo vybrat více než 300 tisíc korun. Část peněz…
Čtěte více

Do hradeckých škol se hlásí více než tisíc prvňáčků. Do lavic s nimi usednou i ti z Ukrajiny

Začátkem dubna probíhaly v hradeckých základních školách zápisy do prvních tříd, do kterých se v příštím školním roce hlásí 1066 dětí. O odklad požádalo 171 z nich. Do lavic by tak první den v září mohlo usednout o něco méně prvňáčků než v předchozích letech. Letos navíc noví…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme