Bude výstavba dálnice Poděbrady - Hradec Králové opět oddálena?

První spor zaznamenal nedávno vzniklý Královéhradecký kraj a hradecký magistrát. Příčinou je dostavba dálnice D11 z Poděbrad do Hradce Králové.
Radní kraje se domnívají, že magistrát zbytečně přerušil správní řízení a stavbu tak o několik měsíců zdržel. Hradecká radnice tak učinila kvůli tomu, že ministerstvo kultury nesouhlasilo s trasou poblíž areálu bojiště války 1866 na Chlumu. "Byl to chybný postup. Příprava dálnice měla pokračovat," uvedl zástupce krajského hejtmana Vladimír Derner.

Primátor Hradce Králové s Dernerovým tvrzením nesouhlasí. "Koncem března očekáváme vládní vyhlášku o dodatcích územního plánu Hradecko-pardubické sídelní aglomerace a okamžitě poté pro dálniční úsek Hradec Králové-Chýšť vydáme územní rozhodnutí," uvedl Vlasák. Stavební povolení tak bude podle něj do konce roku připraveno.

Ředitelství silnic a dálnic se však domnívá, že i v tomto případě už bude pozdě. I kdyby podle něj hradecký magistrát vydal územní rozhodnutí okamžitě, nenabude právní moci včas. Správní řízení mohou prodloužit také případná odvolání ekologických iniciativ. Bez územního rozhodnutí tak ředitelství nemůže začít s výkupem nebo s vyvlastňováním pozemků.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme