Štítky: | černá stavba |

Bude černá stavba legální? Společnost CTP se nevzdává

CTP jedná se zastupitelskými klubu, černou stavbu by chtěla zlegalizovat.
CTP jedná se zastupitelskými klubu, černou stavbu by chtěla zlegalizovat. | autor: hradeckralove.cz

Už téměř rok hradecká radnice řeší případ nelegálně stavěných skladů na okraji města nizozemské společnosti CTP. Ta rozdělanou práci už před několika měsíci zastavila a snaží se sehnat dodatečná stavební povolení a napravit pochroumané vztahy s městem. Zda nakonec černá stavba půjde k zemi, není zatím jisté. Rozhodne stavební úřad i samotní politici.

Podle posledních informací má nyní firma CTP, která haly za městem staví, v plánu obejít zastupitelské kluby a přesvědčit zastupitele o tom, že nové haly Hradci Králové prospějí. Společnost také požádala o přerušení řízení o dodatečném stavebním povolení, aby měla na jednání s politiky dostatek času. A to na celých dvanáct měsíců.

„Důvodem této žádosti jsou probíhající jednání vztahující se k zajištění podkladů pro stavební povolení. Společnost CTP bude v době přerušení řízení pokračovat v těchto jednáních a usilovat o vyřízení všech náležitostí tak, aby bylo možné následně vydat dodatečné stavební povolení," řekl Hradeckému deníku právní zástupce společnosti CTP Luboš Zajíček. Tématem jednání se zastupiteli jsou především přístupové pozemky ke stavbě. Radnice totiž nedala souhlas k využití této lokality.

Situaci potvrdil Českému rozhlasu také primátor města Zdeněk Fink: "Chtěli by (CTP – pozn. red.) napravit vztahy s městem. A chtěli by případně i změnit účel celé stavby. Tak jsme se domluvili na tom, že půjdou do jednotlivých politických klubů a budou se je snažit přesvědit o tom záměru.“

O případné legalizaci stavby ale nechtějí nic slyšet hradečtí aktivisté ze sdružení Kruh pro občanskou společnost, kteří černé haly vytrvale kritizují. „Radnice musí udržet tvrdý postoj. Pokud investorovi ustoupí, dá signál jiným firmám, pro které jsou zákony jen nepotřebné cáry papíru, že v Hradci si můžou dovolit cokoliv a situace se dřív nebo později bude opakovat a možná i v horším měřítku,“ říká aktivista Aleš Dohnal. Jaký bude další osud hal, se prozatím neví. Hlavní rozhodnutí nyní leží na bedrech stavebního úřadu. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
19.11.2015 13:46
Jiří Dušek (neregistrovaný)
Černá stavba
Nechápu o čem ještě stavební úřad přemýšlí. Jsou zde platné zákony ? Platí pro všechny ? Došlo k úmyslnému porušení zákona ? Tak bez diskuze odstranit stavbu. Objednat prováděcí firmu, zlikvidovat stavbu a pozemek uvést do původního stavu. Náklady platí ignorant platných zákonů. Nechce se vzniklé náklady zaplatit ? Tak je zde pohledávka včetně pokuty a penále.
Přece se pohybujeme v gramotné společnosti. Každý snad dovede číst a psát. Zlé úmysly nelze tolerovat ať jsou v jakékoliv formě.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Haly na kraji Hradce se budou dostavovat. Firma, co je budovala načerno, dostala povolení

Po šesti letech se do rozestavěných hal firmy CTP v Hradci Králové opět vrátí dělníci. Společnost, která na okraji města v roce 2014 začala budovat bez stavebního povolení, konečně získala souhlas úřadů. Dostavba začne ještě v listopadu. Společnost CTP plánuje, že prostory o…
Čtěte více

Nelegální sklady na kraji Hradce stále nemají povolení, hrozí jim demolice

Stavba komerčních skladů a administrativních budov, CTPark, je v Hradci známá jako největší černá stavba historie. Už několik měsíců čeká na dodatečné povolení stavby. Nyní se do boje za zbourání komplexu vložili i občanští aktivisté.
Čtěte více

Fotookénko: O krajský titul Stavba roku soutěží čtyři objekty z Hradce

Do letošního ročníku soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje se přihlásilo celkem 12 různých objektů. Mezi přihlášenými stavbami jsou Centrum celoživotního vzdělávání v bývalé továrně Vertex ve Wonkově ulici v Hradci, přestavba bývalé cihelny ve Svobodných Dvorech…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme