Bono publico se otevře v létě. Vandaly bude přes reproduktor napomínat strážník

Bono publico se otevře v létě.
Bono publico se otevře v létě. | autor: hradeckralove.cz

V létě by se měla znovu otevřít známá hradecká památka - schodiště Bono Publico. Stavebníci se po zimní přestávce pustili znovu do práce. Druhá etapa by tak měla uzavřít rekonstrukci v letních měsících a měla by vydržet v dobrém stavu desítky let. Na stavu schodiště se podepisovalo vlhko a také vandalové. Ti by to po opravách měli mít těžší, uvnitř budou instalovány kamery napojené na městskou policii. Informaci přináší Český rozhlas.

Vlhkosti obejtku by měla zabránit důkladná izolace. Proti vlhkosti chtějí projektanti bojovat důkladnou a v minulosti nebývalou izolací, říká David Baďura z kanceláře generálního projektanta.„Snažili jsme se na to myslet v projektu. A schodiště bylo v podstatě po obou stranách odkopáno, byla vytvořena speciální hydroizolační vrstva. A byl použit i speciální systém odvětrání. Aby exteriérová strana, která je v zahradách po obou stranách, mohla být odvětrávána," říká pro rozhlas David Baďura z kanceláře generálního projektanta.

Vandalským nájezdům by měly zabránit moderní technologie. Do schodiště budou instalovány kamery a případné škodiče bude dokonce napomínat hlas z reproduktorů. Podle magistrátu je nejlepší prevencí proti sprejerům budova v dokonalém stavu. "Dlouhodobě se ukazuje, že pokud některé objekty jsou napadány právě sprejery, tak nejlepší obranou je, aby ten obraz, který tam sprejer vytvoří přes noc, nedočkal rána," tvrdí jan Falta, vedoucí odboru památkové péče magistrátu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Los vybral padesáti startovacím bytům nájemníky

Celkem 521 žádostí o startovací byty přijal hradecký magistrát. Los náhodně vybral 50 budoucích nájemců a 30 náhradníků. K dispozici byly byty o velikosti 1+kk a 2+kk. Větší zájem byl o byty 2+1, město jich nabízelo 35. Jedná se o bytové jednotky v Třebši a na Novém Hradci…
Čtěte více

Dům s odlehčovací službou by chtěly stavět čtyři firmy. Mohlo by se začít letos na jaře

Čtyři společnosti projevily zájem o stavbu zařízení s odlehčovací službou v Honkově ulici. V pondělí se na magistrátu otevíraly obálky s nabídkami, v příštím týdnu bude probíhat jejich detailní posouzení a hodnocení. Stavba by za příznivých podmínek měla být zahájena v dubnu…
Čtěte více

Město nabízí startovací byty. O budoucích majitelích rozhodne stejně jako v minulých letech los

Uvolněné startovací byty nabízí hradecký magistrát. Jedná se o byty velikosti 1+kk a 2+kk. Podávat žádosti mohou lidé, kterým ještě nebylo 32 let a nemají byt ani jinou nemovitost určenou k bydlení. K dispozici jsou byty v Třebši a na Novém Hradci Králové. Předepsané formuláře…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme