Blažej s Junem zachránili Votroky: Hradec - HFK Olomouc 2:0

Ve 20. kole druhé fotbalové ligy hostil SK Hradec Králové poslední celek soutěže HFK Olomouc. Utkání mělo velký význam, v případě neúspěchu by se Hradec prakticky zbavil šance na návrat do nejvyšší soutěže.
Po dlouhé době mohou mít fanoušci Hradce alespoň částečný důvod k radosti. Votroci totiž porazili HFK Olomouc 2:0. Dvě třetiny utkání ale nic nenasvědčovalo tomu, že by měli domácí vyhrát. Proti poslednímu celku tabulky předváděli hodně podprůměrný výkon. Za první poločas vypálili pouze jedinou střelu, která mířila mezi tyče. Naopak hosté měli ze dvou brejků dvě vážnější šance. Ani oni však přiliš nepřispěli k vyšší kvalitě utkání. Nejslabší divácká návštěva v sezóně - 660 diváků - tak často měla důvod k pískotu.
Průběh utkání se zcela změnil v polovině druhého poločasu. Domácí trenér Pulpit poslal v 66. minutě na hřiště mladíka Blažeje a začaly se dít věci! Prakticky okamžitě po střídání se zmocnil po rozehrání míče Jun a skóroval. Vstřelená branka a především mladý Blažej hru Hradce výrazně oživili a na olomouckou branku mířil jeden útok za druhým. V 76. minutě zahrával z 25 metrů Blažej přímý kop, přesně našel Junovu hlavu a Hradec vedl už 2:0. Do konce utkání měl Blažej ještě další dvě šance z přímých kopů. Jeho první střela prošla klubkem hráčů a jen těsně minula tyč hostující branky. Pět minut před koncem pak zahrával z 20 metrů opět Blažej přímý kop a jeho přesně umístěnou střelu do šibenice olomoucký brankář zlikvidoval jen zázrakem.
Hradečtí fotbalisté sice zvítězili, ale na vysněná první dvě postupová místa ztrácejí ještě sedm, respektive 10 bodů. Mají sice ještě jedno utkání k dobru, ale návrat do nejvyšší soutěže je na hony daleko.