Štítky: | kino | Bio Central Hradec Králové |

Bio Central slaví své 4. narozeniny s novou technikou a rekonstrukcí

Ve vestibulu se malovalo
Ve vestibulu se malovalo | autor: facebook Bio Central

Ten, kdo dnes zavítá do hradeckého Bia Central, už si může film užít na novém plátně s lepším zvukem a v příjemnějším prostředí. Kino se také pustilo do rekonstrukce vnitřních prostor.  Jednalo se spíše o kosmetické úpravy jako malování či nové koberce, ale návštěvníci si příjemného prostředí všimnou hned.  Velkou změnou je tzv. redigitalizace. Starou techniku nahradila nová. Opravovalo a vyměňovalo se od 15. do 19. prosince.

První změna v Biu Central praští do očí hned po příchodu. Nově vymalovaná je dvorana, foyer a na schodech jsou nové koberce. Ty se vyměnily i v samotném promítacím sále.

Lepší obraz i zvuk by měla zajistit modernější technika. Filmy si od dnešního dne mohou návštěvníci užívat na novém plátně (stříbrné plátno Harkness Clarus se ziskem 1,7) a s novým systémem ozvučení 7.1. "Vyměnili jsme starou promítací techniku za novou a doufáme, že to bude znamenat mnohem kvalitnější filmový zážitek," slibuje Ilona Machová z Bia Central. Hotovo by mělo být dnes, možná nějaké drobné úpravy se budou dělat již za provozu.

Výměna technologie a rekonstrukce prostor kina vyjde městskou kasu přibližně na tři miliony korun. Město je vlastníkem budovy kina. Provozovatelem artového kina je společnost Centrální kino s.r.o.

Jednat se bude ještě o nové vzduchotechnice do studia Garsonka. Jde o částku přibližně ve výši 240 tisíc korun a rozhodovat o ní budou zastupitelé na svém dnešním zasedání.

Ohodnotit to, jak se rekonstrukce povedla, můžete přijít dnes. Od půl šesté se v sále promítá pohádka Anděl Páně 2, o hodinu později v Garsonce Červená želva a od osmi ve velkém sále Rogue One: Star Wars story ve 4K a se 7.1 zvukem.

Navíc ve středu 21. prosince slaví kino své 4. narozeniny.  Slibuje večírek, drinky, tanec i karaoke.

V kině je nové plátno V kině je nové plátno
autor: faccebook Bio Central
Nové koberce v sále Nové koberce v sále
autor: facebook Bio Central
autor: facebook Bio Central
autor: facebook Bio Central

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecká kina a knihovna se 11. května probudí, divadlo zatím zůstane zavřené

Od pondělí 11. května mohopu některé instituce obnovit provoz, který byl zastaven kvůli koronavirové nákaze. Sály kulturních zaříezní se mohou zaplnit stovkou lidí, samozřejmě za dodržování určitých podmínek rozestupů a použití ochranných pomůcek. V Hradci například činnost…
Čtěte více

Letní kino Širák zahájí sezonu s Frediem Mercurym

Tuto sezónu zahájí letní kino Širák v Hradci Králové hudebním filmem Bohemian Rapsody. Promítat se bude ve středu 5. června ve 21:30. Diváci v letním kině u řeky Orlice uvidí během tří měsíců na pět desítek filmů. Pravidelné promítání skončí na konci srpna. Návštěvnost kina…
Čtěte více

Zveme: Dušičky i Halloween. Víkendové akce budou patřit zesnulým

Nadešel dušičkový čas a mezi víkendovými akcemi nejdete hned několik, které svátek zesnulých reflektují. Děti si mohou užít lampionový průvod nebo strašidelný Halloween - v Jiráskových sadech na ně bude čekat Bílá paní, čarodějnice, hejkal, lesní žínka, vodník, dryáda, duch nebo…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme