Bio Central láká na Akademický filmový klub nebo dětský festival

Bio central nabízí festivaly i opery
Bio central nabízí festivaly i opery | autor: hradeckralove.cz

Hradecký Central pro diváky připravuje v nové sezóně několik zásadních novinek. Jednou z nich je Akademický filmový klub, který bude probíhat přímo v kině. Na konci října se mohou návštěvníci těšit na dětský festival Malé oči a pro žáky a studenty připravuje kino Týden pro školy. Nezapomíná ale i na osvědčené projekty jako jsou přenosy z Metropolitní opery nebo balet.

„Naše kino každoročně přichází s novým projektem. Tentokrát je to Akademický filmový klub, který ale bude nově probíhat přímo v kině. Na programu budou participovat studenti Univerzity Hradec Králové. Klub bude ale přístupný i veřejnosti,“ popisuje novinku Ilona Machová z Bia Central.

První promítání klubu je plánováno na 19. října. Projekci filmu doplní lektorský úvod a diskuze.

Víkend 28. a 29. října bude patřit dětem. Promítání seriálu Návštěvníci ocení mimo dětí i pamětníci, zaměstnanci kina se těší i na film Cesta na Měsíc s živou hudbou nebo oblíbený animovaný film Ovečka Shaun, který Bio Central bude promítat s živým dabingem. V hlavní roli rošťácké ovečky se představí herec Vojtěch Dvořák.

V polovině prosince – od 11. do 13. vyhradil Central dopolední čas pro promítání pro školy. Během těchto dnů uvede kino první díl nového seriálu BBC od tvůrců Zázračné planety s názvem Earth: Den na zázračné planetě. „Strhující film o naší planetě přivede na plátna kin nezapomenutelné zvířecí hrdiny a během jednoho dne s ním zavítáme na nejrůznější fascinující místa naší Země,“ zve školní skupiny Aneta Kohoutová z Bia Central.

Kino ale bude věrné i osvědčeným projektům. Už tuto sobotu 7. října začíná nová sezóna přenosů z Metropolitní opery. Na programu je nová inscenace Norma v hlavní roli s Joyce DiDonato. Milovníci baletu se mohou těšit od 26. října. Prvním titulem, který Bio Central promítne, bude Alenka v říši divů. Po něm pak ještě pro dospělé i dětské diváky vánoční příběh Louskáček 10. prosince. Na programu najdou návštěvníci kina po celou sezónu až do června, kdy Královský balet uvede novou inscenaci Labutího jezera.

Podzim bude přát i festivalům. Už za pár dnů to bude retrospektiva Božský Sorrentino, Mezinárodní festival outdoorových filmů, festival nezávislých filmů Cinema Open, týdenní Festival francouzských filmů nebo ochutnávka německé kinematografie pod názvem Feinkošt.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecká kina a knihovna se 11. května probudí, divadlo zatím zůstane zavřené

Od pondělí 11. května mohopu některé instituce obnovit provoz, který byl zastaven kvůli koronavirové nákaze. Sály kulturních zaříezní se mohou zaplnit stovkou lidí, samozřejmě za dodržování určitých podmínek rozestupů a použití ochranných pomůcek. V Hradci například činnost…
Čtěte více

Omega minimalistická - královéhradecký fotoklub pořádá výstavu

Každoročně pořádá královéhradecký Fotoklub Omega klubovou výstavu, na níž prezentuje aktuální tvorbu svých členů. Po předchozích přehlídkách Omega pětiletá a Omega abstraktní přichází s novým tématem - Omega minimalistická. Výstava se uskuteční v únoru ve výstavní síni…
Čtěte více

Vedení Hradce chce šetřit na kultuře. Pořadatelé akcí se spojili a chtějí diskutovat

Škrty ve výši tří milionů na kulturním poli vyvolaly velmi negativní reakce pořadatelů akcí v Hradci Králové. Chtějí se společně bránit proti seškrtání dotací v programu Calendarium Regina. Ten sdružuje akce, které jsou podle zastupitelů a hodnotící komise důležitými pro město a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme