Bio Central chystá nové programy i osvědčené projekce oper

V Bio Central začíná nová sezona plná novinek
V Bio Central začíná nová sezona plná novinek

Hradecké kino Bio Central odhalilo na letošní sezonu 2015/2016 mnoho novinek. Kino plánuje velmi lákavý filmový program, značně ale také rozšíří nabídku promítaných divadelních představení, baletů nebo například divácky oblíbených přenosů z operních představení. Letošní novinkou je také několik menších projektů, které přímo v prostorách kina organizují studenti Univerzity Hradec Králové. Více podrobností se dozvíte v našem článku.

Kino přinese přenosy londýnských představení Shakespeara

Bio Central na letošní rok plánuje ještě více alternativním projekcí, než tomu bylo dosud. „Letos si v Centralu užijeme ještě více opery, divadla a baletu. Největší a nejlákavější novinkou je nový projekt, který přináší na plátno divadelní představení z rodiště Williama Shakespeara – Stratfordu nad Avonou,“ láká do kina Ilona Machová z Bia Central. Kino uvede celkem pět přenosů ze stratfordské Royal Shakespeare Company a to od září až do února. Na programu je například Marná lásky snaha, Mnoho povyku pro nic, Kupec benátský či Othello. Všechny přenosy jsou v anglickém originálu a s českými titulky. Během promítání se diváci mohou těšit také na exkluzivní vstupy ze zákulisí divadla a rozhovory s tvůrci a herci.

Předvánoční Kouzelná flétna i obří show The Wall

I v letošní sezoně zůstávají na programu přenosy a záznamy z londýnského Národního divadla a jeho spřátelených scén. Také přenosy z Metropolitní opery budou letos pokračovat. 3. října je zahájí slavná Verdiho opera Trubadúr s Annou Netrebko, Dmitri Hvorostovkim a tenoristou Yonghoonem Lee v titulní roli. Nejočekávanějším titulem sezóny je předvánoční uvedení Mozartovy Kouzelné flétny. Baletní představení do Bia Central přinese Royal Opera House v Londýně. Milovníky baletu jistě potěší tituly Romeo a Julie, Louskáček, Frankenstein a Giselle. Velkou událostí letošní září bude také obří show bývalého člena kapely Pink Floyd Rogera Waterse The Wall. Legendární album se stejnojmenným názvem uvede Waters ve velkolepé podívané doplněné o videoprojekci, pyrotechnické efekty a sbor zpěváků. „Na plátně Bia Central a s prostorovým zvukem 5.1 půjde o mimořádnou podívanou, na kterou zveme všechny fanoušky Pink Floyd,“ dodává Machová.

S kinem Bio Central spolupracují studenti

Menší projekty plánují v kině Bio Central také studenti Univerzity Hradec Králové. „Chceme, aby Bio Central bylo místem, kde iniciativní studenti mohou realizovat svoje nápady. Proto jim nabízíme prostor, technické zázemí i rady. Některé menší projekty, které diváci najdou v programu kina, jsou právě výsledkem práce našich studentů,“ vysvětluje Ilona Machová. V současnosti má Bio Central na programu třeba studenty organizované Veganské večeře, dětské dílny, brzy také začne večerní cyklus Na cestách o nízkonákladových možnostech cestování.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecká kina a knihovna se 11. května probudí, divadlo zatím zůstane zavřené

Od pondělí 11. května mohopu některé instituce obnovit provoz, který byl zastaven kvůli koronavirové nákaze. Sály kulturních zaříezní se mohou zaplnit stovkou lidí, samozřejmě za dodržování určitých podmínek rozestupů a použití ochranných pomůcek. V Hradci například činnost…
Čtěte více

Omega minimalistická - královéhradecký fotoklub pořádá výstavu

Každoročně pořádá královéhradecký Fotoklub Omega klubovou výstavu, na níž prezentuje aktuální tvorbu svých členů. Po předchozích přehlídkách Omega pětiletá a Omega abstraktní přichází s novým tématem - Omega minimalistická. Výstava se uskuteční v únoru ve výstavní síni…
Čtěte více

Vedení Hradce chce šetřit na kultuře. Pořadatelé akcí se spojili a chtějí diskutovat

Škrty ve výši tří milionů na kulturním poli vyvolaly velmi negativní reakce pořadatelů akcí v Hradci Králové. Chtějí se společně bránit proti seškrtání dotací v programu Calendarium Regina. Ten sdružuje akce, které jsou podle zastupitelů a hodnotící komise důležitými pro město a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme