Bílá věž ladí formu na novou turistickou sezonu

Renesanční památka nabídne vylepšené prohlídkové programy
Renesanční památka nabídne vylepšené prohlídkové programy | autor: hradeckralove.cz

V květnu to bude přesně rok, co skončila rok a půl trvající generální rekonstrukce Bílé věže. Renesanční dominanta Hradce Králové se díky tomu dočkala sezony s rekordní turistickou návštěvností a pomalu se připravuje na další. I proto bude příští týden na dva dny uzavřená. Novinky ve věži si totiž žádají náročnou péči.

Jarní turistická sezona pomalu klepe na dveře a hradecké památky se připravují na své první návštěvníky. Pravidelná údržba si letos na Bílé věži žádá dokonce celé dva dny volna – čištění skleněného modelu věže o výšce 3,6 metrů bude totiž náročné. V pondělí 14. a v úterý 15. března tu proto bude zavřeno.  To aby se vyladily prohlídkové programy, které tak návštěvníkům přinesou ještě větší zážitek. „Vzhledem k tomu, že v době, kdy budou tyto práce probíhat, musí být ve věži zachováno absolutně bezprašné prostředí, bude v těchto dnech věž pro návštěvníky uzavřena. Za tyto komplikace se všem návštěvníkům omlouváme a těšíme se na jejich návštěvu v dalších dnech“, říká Miroslav Franc, jednatel Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti, která Bílou věž provozuje.

Unikátní skleněný model byl zhotoven v Novém Boru. Na jeho výrobu byly použity leštěné bloky z extra čirého skla doplněné o ručně broušené a foukané tvary. K tomu, aby byl dosažen maximální vizuální efekt, jsou zde kombinovány lesklé a matné plochy. Model je nasvícen speciálními RGB světly, která dokáží nejen měnit jeho vzhled v celém barevném spektru, ale také nasvítit i vnitřní části modelu. Skleněný model není jedinou změnou, kterou rozsáhlá rekonstrukce přinesla. Kromě něj v památce přibyla špičková audiovizuální technika, řada informačních panelů, vystaveny jsou tu také exponáty mapující stáří věže. Návštěvníky láká i hned několik prohlídkových programů či třeba noční a ranní výstupy.  

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na zredukovanou bitvu u Chlumu, dětský den na Správčáku nebo na noční prohlídku Bílé věže

Tolik oblíbená rekonstrukce bitvy z roku 1866, která ke Chlumu každoročně přiláká stovky návštěvníků, se letos po 28 letech neuskuteční. Organizátoři se však jen tak nevzdali a divákům nabídnou alespoň menší bitevní srážku v lese Svíbu u Čistěvsi. Pokud vám ještě ratolesti…
Čtěte více

Zveme: Hradubický běh pandemie nezastaví. Zvon Augustin oslaví konec nouzového stavu

Po dvouměsíční pauze vynucené nouzovým stavem kvůli pandemii koronaviru se opět rozbíhají víkendové akce v Hradci Králové. Rada města schválila mimořádné zvonění na zvon Augustin na Bílé věži, rozezní se první den po ukončení nouzového stavu v České republice, tedy v pondělí v 9…
Čtěte více

Infocentrum už funguje, za pár dní můžete jít na Bílou věž, na divadlo či koncert si lidé ještě počkají

Infocentrum na Eliščině nábřeží už je otevřené, můžete tam řešit například vrácení vstupného na akce, které se kvůli opatřením neuskutečnily. V souvislosti s uvolňováním vládních opatření by se od 11. května měla otevřít další kulturní a vzdělávací místa, jako jsou památky,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme