Bílá věž bude opatřena sítěmi, v pátek z ní skočil muž

Bílá věž bude mít sítě.
Bílá věž bude mít sítě. | autor: hradeckralove.cz

Z Bílé věže v Hradci Králové minulý týden v pátek skočil 43letý muž. Policie konstatovala, že šlo s největší pravděpodobností o sebevraždu. Za poslední dva roky už se jedná o třetí případ. O kamerách a sítích už se mluvilo v minulosti, vedení města však k jejich instalaci nepřistoupilo. Nyní názor změnilo, na věž se s největší pravděpodobností sítě budou montovat. Uvádí to Hradecký deník.

V pátek ve tři hodiny odpoledne se rozhodl 43letý muž ukončit svůj život skokem z hradecké dominanty - Bílé věže. Záchranáři u něj už pouze mohli konstatovat smrt. "Neshledali jsme známky cizího zavinění, nejspíš se jedná o sebevraždu," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Jedná se o třetí případ za poslední dva roky.  Loni v červnu tímto způsobem ukončila svůj život pětadvacetiletá žena, o rok dřív v květnu pak pětačtyřicetiletý muž.

O tom, že by měla být lépe zabezpečená, se hovořilo už v minulosti. Třeba, že by byla opatřena kamerami a sítěmi. Vedení města však zastávalo názor, že podobná opatření úmysl sebevrahů nezvrátí. Nyní celou situaci přehodnotilo a k instalaci bezpečnostních opatření dojde.

Podle jednatele Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti Miroslava France budou sítě velkou komplikací jak pro návštěvníky, tak pro organizátory ohňostrojů, jejich instalace ale bude nezbytná.

"Je nám to opravdu líto. V tuto chvíli je kvůli vysoké frekvenci těchto případů jisté, že k instalaci sítí dojde. Kamerový systém takovému jednání nezabrání, maximálně informuje obsluhu věže, že se něco děje," poznamenal Franz.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Začínají trhy na Velkém náměstí, vybírat můžete z vánočních koncertů

Dneškem začínají vánoční trhy, letos v historickém centru, na Velkém náměstí. Jezdit tam bude zdarma speciální linka MHD, zazpívá i Bára Basiková. Vybírat můžete i z dalších vánočně laděných koncertů, Bílou věží tentokrát provede návštěvníky Anděl. Pozor, zrušené jsou tuto…
Čtěte více

Instalace bezpečnostních sítí na Bílé věži není legrace

Kvůli bezpečnosti ochozu Bílé věže v Hradci Králové rozhodlo město Hradec Králové o instalaci bezpečnostních sítích. Vzhledem k tomu, že se jedná o zásah do historické památky, musela být pro tuto akci vytvořena kompletní projektová dokumentace a vysoutěžen autorský dozor. Rada…
Čtěte více

Ochoz Bílé věže bude zabezpečen sítěmi na přelomu roku

Protože hradeckou dominantu na Velkém náměstí vyhledávali sebevrazi, dočká se Bílá věž zabezpečení ochozu, a to na přelomu roku. Vzhledem k tomu, že se jedná o zásah do historické památky, bude na provedení zpracována projektová dokumentace, radní nyní schválili…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme