Štítky: | Požár | Záchranáři | bezdomovci | hasiči |

Bezdomovcům v Hradci hořel přístřešek, jednoho museli záchranáři oživovat

Požár v Hradební ulici v Hradci Králové (17. 3. 2021).
Požár v Hradební ulici v Hradci Králové (17. 3. 2021). | autor: HZS KHK

Při požáru zchátralého domku nedaleko centra Hradce Králové málem zemřeli dva bezdomovci, v noci z úterý na středu. Jeden vyvázl bez zranění, druhý se však nadýchal kouře a záchranáři ho museli oživovat, uvádí server iDNES.cz.

Hasiči se dozvěděli o požáru v domku v Hradební ulici krátce po 6. hodině ráno. Když dorazili na místo, už tam byli strážníci. Ti z domku zachránili třicetiletého muže a společně s hasiči ho oživovali.

Pak si pacienta převzali záchranáři s lékařem, kteří pokračovali v resuscitaci a nasadili i léky a přístroje.

„V průběhu resuscitace se zdravotní stav muže podařilo stabilizovat, takže mohl být převezen k dalšímu ošetření do fakultní nemocnice. Přesto musel být napojen na umělou plicní ventilaci a jeho stav byl vážný. Zasahující lékař vyslovil podezření na vážnou intoxikaci oxidem uhelnatým,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Ivo Novák.

Hasiči, kteří hned po příjezdu provedli také rychlý průzkum uvnitř budovy, objevili v jedné z místností nezraněného spícího člověka. Vyvedli ho ven. Na místě zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů z hradeckých stanic a dobrovolníci z Třebše. 

„Požár byl rychle zlikvidován, nevznikla při něm žádná škoda. Proč začalo hořet, není dosud jasné,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

 

autor: HZS KHK
autor: HZS KHK

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
19.3.2021 15:31
Vladimír Krupka (neregistrovaný)
Bože, jaký inteligent píše články pro Hradec, když nemá ani tušení, že Hradební ulice není v Třebši, ale věc se odehrála na druhé straně města, na okraji Orlické kotliny.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zařízení pro pozitivní lidi bez domova se v posledních týdnech plní

Na hradeckém letišti je od loňského jara vyhrazený objekt, který slouží k izolaci covid pozitivních nebo karanténních osob bez domova či vykázaných z trvalého bydliště z důvodu domácího násilí. Zatímco za celý loňský rok toto zázemí využilo pouze pár jednotlivců, především z…
Čtěte více

V Malšovicích se potulovaly krávy, splašenou musela zastřelit zásahová jednotka

Celé středeční odpoledne zaměstnávalo hradecké policisty a hasiče stádo krav, které v Hradci Králové utekly během překládání kamionu nedaleko Všesportovního stadionu. Hasiči varovali obyvatele i školy v okolí, zvířata mohla být nebezpečná. Čtyři krávy se po dlouhých šesti…
Čtěte více

Nová tribuna i studny. Další etapa rekonstrukce hasičského stadionu bude hotová na podzim

Sportovce na stadionu pro výcvik a požární sport, který se nachází v Hradci Králové mezi ulicemi Brněnská, Botanická a 17. listopadu, nahradí na čas opět stavaři. Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje zahájí počátkem května další etapu rekonstrukce sportoviště. Měla by…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme