Beroun nasadil proti HK pět posil, přesto Východočesi ukončili černou sérii a vyhráli 2:4!

S pěti novými tvářemi vystartoval Beroun na svého nejtěsnějšího soka v tabulce vychodočeský Hradec Králové. Asi nejvýraznější tváří v dresu Medvědů byl brankář Lukáš Hronek ze Slavie Praha. Ale Hradec také nepřijel bez nových hráčů, na středočeském ledě se představil dokonce kompletní nový útok tvoření chomutovským kanonýrem Jaroslavem Roubíkem, dále pak hráčem, který do minulého kola oblékal společně s ním modro bílý dres Chomutova Tomáš Jelínek a třetí útočník byl kadaňský Patrik Fořt. Nová trojice hráčů předvedla dnes velmi dobrý výkon a určitě byla při jejich akcích vidět tolik potřebná zkušenost, která hradeckému týmu v posledních kolech chyběla. V sestavě se dnes podruhé neobjevil ani jeden pardubický hráč a i přesto si Energetici odvezli z bouřlivého berounského prostředí veledůležité tři body.
Úvodní buly bylo hozeno v Berouně kvůli slavnostnímu ceremoniálu ke znovuotevření středočeského stadionu, který zasáhly srpnové ničivé povodně o několik minut později, jak se zanedlouho ukázalo, Medvědům nepomohl k dnešnímu vítězství ani monstrózní ohňostroj, který na stadionu vypukl přesně v šest hodin. Po opatrných šesti minutách hry se dostal do vedení Hradec přesnou střelou pod víko z hokejky Míry Fišera. Uběhlo 25 vteřin a ledě už byl opět radující se chumel hráčů v červenožlutých dresech. Střelu kapitána Petra Luštince tečoval šikovně před Hronkem Patrik Beck a zvýšil tak na nadějných 0:2 pro hosty. Vedení, ale trvalo pouze pět minut, po nich se trefil pro změnu do horních partií Duškovy klece berounský Jaroslav Michalovič. Do konce první dvacetiminutovky už branku diváci neviděli a tak se šlo do kabin za stavu, který více vyhovoval Energetikům. Druhá třetina začínala opět velmi opatrně, oba celky svým herním projevem dávaly najevo, že si jsou vědomi veliké důležitosti středečního střetnutí. Několika efektivními zákroky vynikl hradecký brankář Tomáš Dušek a tak to mohl být právě Hradec kdo mohl zvýšit svůj náskok. Za domácí brankou se perfektně uvolnil Tomáš Jelínek, nová hradecká posila, krásně svou akci zakončil a východočeši vedli v Berouně podruhé v utkání o dvě branky. Ze slušně zaplněných ochozů stadionu se začalo ozývat skandování "my chceme Ježe", které mělo dát na vědomí domácím trenérům nespokojenost fanoušků nad výkonem brankáře Lukáše Hronka, hráče s určitě nejzvučnějším jménem na hřišti. Přání diváků vyslyšeli domácí "kormidelníci" až o přestávce před závěrečným dějstvím a to sice po čtvrtém gólu, který zaznamenal Hradec několik vteřin před koncem druhé třetiny po druhé trefě v zápase Patrika Becka. Hradec se už v poslední části nepouštěl do žádných odvážných akcí a hráči se plně soustředili na obrannou činnost. Přesto mohli jít ale ještě do výraznějšího vedení. Nejprve překonal brankáře Petra Ježe Jirka Matějíček, ale puk nakonec v brance neskončil, po něm podruhé v zápase rozezvučel domácí tyčku Dušan Frosch. Berounu se podařilo ve 53.minutě snížit na 2:4, ale Hradec už nedovolil žádné drama a utkání dovedl do vítězného konce. Obdivuhodné bylo odhodlání celého mančaftu, v posledních minutách padali hráči do střel i hlavami napřed a když už nějaký projektil před tvrdou hradeckou tvrz prošel, skončil na dnes opět perfektně chytajícím Tomáši Duškovi. "Doopravdy grandiózní výkon všech hostujících hráčů, podali výkon za který si zasloužili vyhrát a odhodlání jich všech bylo opravdu neuvěřitelné" doslova smekl klobouk před výkonem hostů domácí kouč Ladislav Slížek V závěrečném hodnocení utkání souhlasil s jeho tvrzením i hradecký trenér Vladimír Jeřábek, který si v minulém kole připsal svůj premiérový bod na lavičce Energetiků a hned v dalším, s Berounem se mohl konečně radovat z plného bodového zisku, který přišel po pěti porážkách o jediný gól "V posledních zápasech nás si myslím provázela doopravdy neuvěřitelné smůla, dnes jsme vyhráli po perfektním výkonu. Za nejdůležitější bych považoval druhou třetinu, kde jsme dali třetí gól my a nedovolili soupeři vyrovnat. Důležitá byla taká branka na 1:4 a také to, že jsme po inkasování druhého gólu už udrželi vedení. Dnes vyhrálo odhodlání a týmový duch se srdíčkem, ale hlavně jak už jsem říkal práce celého mužstva, které hrálo jako jeden člověk, prostě výborně, ale musíme zůstat při zemi! "zdůraznil. "Pochválit bych chtěl také brankáře Tomáše Duška, na druhou stranu bych ale chtěl vyzdvihnout jednu věc a to sice to, že jsme sice vyhráli, ale to je pouze malinký krůček, čeká nás hodně práce a hráči musí být zodpovědní v každém utkání. Doufám, že jsme snad černou sérii prolomili a diváci nás přijdou povzbudit v sobotu s hodně kvalitní Mladou Boleslaví a pak hlavně v pondělí v dohrávce s Brnem, tyhle zápasy pro nás budou hodně důležité, určitě pak ten pondělní. Dnes jsme snad udělali první krok, teď na něj musíme navázat a pokračovat zápas od zápasu" dokončil své slova hradecký trenér Vladimír Jeřábek V sobotu přivítají Energetici na svém ledě Mladou Boleslav a v pondělí Brno.. Sestava HC VČE: Dušek - Procházka, Spitzer, Matějíček, Hendrich, Luštinec, Bartek (Fejgl, Veseký) - Polák, Fišer, Nohejl, Frosch, Beck, Suchý, Fořt, Roubík, Jelínek, Kolařík, Bělka, Vašata. Branky: 8. Fišer 0:1, 8. Beck 0:2, 12. Michalovič 1:2, 31. Jelínek 1:3, 40. Beck 1:4, 53. Novotný 2:4, Rozhodčí: Arazim - Ondrášek, Řešátko, Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 600.