Benešovu třídu čekají jen dílčí změny

Nevzhledná Benešova třída v Hradci Králové příliš nezkrásní. Zcela nový vzhled jí měla zajistit obnova za 600 milionů korun, hradecké radnici a majitelům domů se ale podařilo získat pouhých 180 milionů. Přesto chtějí někteří vlastníci začít s přestavbou budov z přelomu 70. a 80. let minulého století ještě letos.

Bytová družstva a společenství vlastníků paneláků lemujících celou třídu budou domy opravovat za městské peníze, nutná bude ale i jejich spoluúčast. Většina z nich se rekonstrukcí dočká za rok nebo dva. Jak jsme vás už několikrát informovali, město chtělo jít v obnově třídy mnohem dál. Týkat se měla nejen domů, ale i obchodních bulvárů, ramp, zelených ploch, komunikací i parkovišť.
Odvážného plánu na obnovu této části Moravského Předměstí se ale radnice nechce úplně vzdát. „Jednáme se všemi vlastníky domů, kteří mají o opravy zájem. Ne na všechny se ale dostane. Uspěje ten, kdo bude nejrychleji připraven a bude mít na finanční spoluúčast. K té dotaci totiž musí doplatit asi šedesát procent z ceny oprav. Zájem majitelů ale trvá. Mají motivaci k tomu, aby opravili řadu věcí, které by chtěli nebo ze zákona musí udělat. Jsou to například opravy výtahů, sanace a opravy lodžií, střech, zateplení či výměny oken,“ řekl Mladé frontě Dnes náměstek hradeckého primátora Boris Herman.
Na úpravu veřejných ploch město ze získaných prostředků použije 108 milionů korun. V první etapě například uprostřed bývalé „Marxovky“ vznikne kruhová křižovatka. Prostor, ve kterém žije 10 tisíc lidí, je na řadě míst ve velmi špatném stavu. Obyvatele zde dlouhodobě trápí i zvýšená kriminalita a vandalismus.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
1.9.2009 09:35
R35P3CT (neregistrovaný)
Benešovku zbourat i s obyvateli :P

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme