Autobusové nádraží postaví společnost Strabag

Hradecká radnice napodruhé vybrala firmu, která v Hradci Králové postaví terminál hromadné dopravy. Vítěznou společností se stala firma Strabag. Pokud se ostatní účastníci soutěže neodvolají, začne Strabag stavět na přelomu července a srpna. Terminál společnost vybuduje za 392 milionů korun. Nabídka Strabagu byla nejlevnější i v loňském roce, kdy chtěla firma stavět za necelých 420 milionů korun. Tehdy měla ale nižší bankovní garance a záruky, které byly dalšími podmínkami soutěže, a proto skončila až na třetím místě.

Radnice vybírala dodavatele už na podruhé, a to kvůli tomu, že antimonopolní úřad loňskou soutěž zrušil. Proti výsledkům tendru se totiž odvolala společnost Skanska. „Úřad pro hospodářskou soutěž výhradám firmy Skanska nevyhověl, přesto z formálních důvodů nařídil zrušení výběrového řízení na výstavbu terminálu. Druhého kola tendru se zúčastnily čtyři firmy. Podmínky soutěže byly pevně dané, takže rozhodovala pouze cena. Strabag byl nejlevnější,“ řekl náměstek hradeckého primátora Josef Malíř.
Na nové autobusové nádraží čekají lidé v Hradci Králové třicet let. Terminál má propojit městskou, regionální i dálkovou dopravu. Vznikne na prostranství mezi Nádražní, Hořickou a Sladkovského ulicí. Stavba by měla být hotova rok od zahájení a hradecký dopravní podnik, který je investorem, by tak splnil podmínku pro získání asi šedesátimilionové dotace z evropských fondů. Ta je vázána na dokončení terminálu do konce roku 2007. Další etapou terminálu bude také rozsáhlá rekonstrukce Riegrova náměstí u železničního nádraží.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme