Štítky: | Aupark Hradec Králové |

Aupark chvíli po otevření čekají další úpravy

| autor: hradeckralove.cz

Na nedávno otevřený obchodní dům Aupark v Hradci Králové nedaleko vlakového nádraží se opět vrátí stavební dělníci. Čekají ho stavební úpravy, jejichž cílem je modernizace vzduchotechniky.  S tím souvisí i navýšení budovy. Uvádí to Hradecký deník.

 

„Celý tento problém vznikl tím, že za deset let, které uběhly od představení Auparku v Hradci Králové, došlo k výraznému posunu v technologiích a centralizaci klimatizačních systémů," uvedl pro Deník zástupce HB Reavis Vojtěch Meravý.

Modernizace vzduhotechniky by měla poznamenat i celkový vzhled obchodního domu. Novou klimatizaci by na střeše obchodního domu měla zakrýt i vyšší konstrukce vystupující nad plochu střechy.

Způsob zakrytí vzduchotechniky se dokonce projednával na posledním zasedání hradeckých zastupitelů. Ti v minulém týdnu svolili se změnou původního územního rozhodnutí. Plánované úpravy Auparku tak od města dostaly zelenou.

„Nově podaná žádost mění faktický stav a vzhled a je tedy v rozporu s původním souhlasem města Hradec Králové. Po investorovi bylo požadováno výrazné zlepšení vzhledu budovy v nadstřešní části stavby," uvedla k projednávanému bodu mluvčí radnice Magdaléna Vlčková.

Je otázkou,jak se stavební úpravy celkově dotknou vzhledu Auparku.

Konečné slovo pak k modernizaci a následným stavbním úpravám bude mít stavební úřad, který se bude mimo jiné zabývat i vlivem plánovaných změn ve způsobu zakrytí klimatizace na okolní byty.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Fontány v Hradci ožijí za pár dní. Kvůli nekázni lidí však ne všechny najednou

Hradecké fontány budou od začátku května postupně ožívat. Jako první budou v následujících dnech spuštěny fontány na křižovatce Koruna u Auparku, u Muzea a na Masarykově náměstí. Některé budou uvedeny do provozu později buď kvůli probíhajícím opravám nebo z důvodu doporučení…
Čtěte více

Řidiče honila hlídka strážníků, došlo i na zbraně

Pozornost hlídky výjezdové skupiny městské policie upoutal řidič vozidla Honda, který nerespektoval zákaz vjezdu a velkou rychlostí vjel do pěší zóny na Riegrově náměstí. Strážníci se za autem rozjeli a chtěli řidiče zastavit. Ten nereagoval, naopak ještě zvýšil rychlost.…
Čtěte více

Do kašny u Auparku vjela červená dodávka. Za nehodu mohl asi mikrospánek

Na kruhové křižovatce u hradeckého Auparku bylo dnes živo. Řidič červené dodávky se na několik hodin postaral o zábavu hasičům, policistům ale i kolemjdoucím. Namířil si to totiž přímo do kašny. Naštěstí se nikomu nic nestalo.
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme