Atol chce parkovné i ze soukromých garáží

S novým návrhem, jak zefektivnit parkování v Hradci Králové, přichází v těchto dnech společnost Atol, která ve městě provozuje integrovaný systém parkování. Poté, co ve městě zabrala všechny volné plochy, rozhodla se zaměřit na soukromý sektor. Parkovné hodlá vybírat i za vjezd do garáží soukromých vlastníků.

Městská rada minulý týden vyšla Atolu vstříc a schválila parkování na hřišti Všesportovního stadionu. "Fotbalistům to moc nejde, navíc na hlavní ploše se hraje jen v neděli odpoledne, kdy se stejné parkovné neplatí. Není důvod nechat tuto skvělou plochu ladem," obhajuje krok radnice náměstek primátora Boris Herman. Jak dodal, uvažuje se i o tom, že v zimních měsících by auta mohla stát i na zamrzlém Labi a Orlici. "Parkovné by zde bylo spíše symbolické, maximálně 500 Kč za deset minut," doplnil náměstek s tím, že tak nízkou cenu nasadili po dohodě s Atolem proto, že nebudou zodpovídat za případné škody způsobené prolomením ledu.
I tyto nové plochy jsou však Atolu málo a tak na příští jednání městské rady chystá návrh na zpoplatnění vjezdu do soukromých garáží. "Naše společnost zatím přichází o nemalé peníze. Nejenže nyní nedostaneme zaplaceno za auto zaparkované v garáži, ale navíc musí být volný i vjezd z ulice do této garáže, což je další plocha, u které přicházíme o zisky. Takhle to nemůže zůstat," stěžoval si předseda představestva Atolu Dušan Čížek. Již v průběhu roku si tak každý majitel garáže bude muset zakoupit od Atolu parkovací automat, na vlastní náklady ho instalovat před garáž a při vjezdu do své garáže bude muset platit. "Od majitelů garáží si pak naše společnost vyžádá klíče, aby mohla zkontrolovat, zda mají řádně zaplaceno. Pokud zjistíme nedostatky, tak auto z garáže odtáhneme a garáž zbouráme. Lidé si určitě rychle zvyknou a placení nebudou šidit," doplnil Čížek. Podle něj je určitým řešením i zakoupení Goldkarty za 8 milionů korun na kvartál, ale ani tak nebude majiteli garáže nikdo garantovat, že jeho soukromé prostory zůstanou volné zrovna pro jeho vlastní vůz.
Hradecký magistrát návrh Atolu vítá. "Je to další krok, jak zkvalitnit život ve městě a přilákat do Hradce nové občany. Myslím, že teď budu hovořít za nás za všechny v radě města, když řeknu, že takový nápad by měl dostat naši podporu," uvedl primátor města Otakar Divíšek.
Společnost Atol vybírá parkovné v Hradci Králové přibližně rok. S vybíráním má však dobré zkušenosti, začínala prakticky od píky. Nejprve vybírala popelnice, potom vybírala vši, následovalo vybírání brambor. Teď stojí její představitelé před posledním složitým úkolem - jaký si mají vybrat luxusní vůz.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
1.4.2009 07:19
MIREK (neregistrovaný)
Ještě, že je dnes APRÍL.
1.4.2009 07:24
Honza (neregistrovaný)
:)...jo tak dobrej April
1.4.2009 07:35
MIREK (neregistrovaný)
,ale jen doufejme, že se toho nějaký aktivní blbec nechytí. V tomhle městě je možné všechno.
1.4.2009 15:55
Diviš (neregistrovaný)
Pane Fišer!
Měl by jste si nechat svůj článek patentovat.Mám obavu že Divíškovci jsou schopni řadu Vašich aprílových nápadů ještě než skončí realizovat.
1.4.2009 17:58
Chuďas (neregistrovaný)
Super článek, pobavil mě!
1.4.2009 20:12
Brain (neregistrovaný)
Také me clanek pobavil, nejhorsi na tom je, ze ta mafie z mesta a z Atolu by byla skutecne schopna vybirat poplatky za ten vjezd do soukromych grazi a za fotbalove hriste.
1.4.2009 20:48
Wiper (neregistrovaný)
Tento článek je až moc smutný, protože by to ani nemusel být Apríl. Zkorumpované město ve spojení s Atolem jsou schopni všeho a tohle by pro ně nebyl ani oříšek... Čekají nás daleko větší věci dokud tam ty mafiáni v čele města budou.
1.4.2009 22:46
Ira (neregistrovaný)
Pane Fišere, konečně jsem se tady dobře pobavila.
3.4.2009 18:47
Linden (neregistrovaný)
Skvělý článek. Abych se přiznal, tak sem tomu chvíli i věřil. Jako Atol by toho schopný byl :)

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme