Areál hradecké Bavlny se má dočkat rekonstrukce

Celkovou rekonstrukci sportovního areálu Bavlna plánuje město Hradec Králové. Ještě letos chce mít radnice zpracovánu projektovou dokumentaci, do pololetí 2010 stavební povolení a v září 2011 by mělo sportoviště začít sloužit veřejnosti. Při financování chce město z části spoléhat na evropské finance.

Podle předpokladu by samotné práce na obnově zchátralého stadionu měly začít v druhé polovině roku 2010 a trvat asi rok. Jak zjistil Český rozhlas Hradec Králové, měly by se náklady pohybovat kolem 105 milionů korun. Polovinu z této částky pokryje město, druhou polovinu by měla zajistit evropská dotace.
"Sportovní areál Bavlna, který slouží především pro mládežnickou kopanou a také jako volnočasové hřiště pro základní školy na Jiráskově náměstí a v Bezručově ulici, je součástí schválené koncepce podpory a rozvoje sportu. Prostor hřiště je dlouhodobě ve špatném stavu, komplexní rekonstrukce areálu byla proto zahrnuta do integrovaného plánu rozvoje města. Plánujeme revitalizaci území a zlepšení zázemí jak pro kopanou, tak i pro sportovní činnost dětí ze základních škol," řekl Českému rozhlasu náměstek primátora Martin Soukup. Hradečanům by zde podle Soukupa měly sloužit fotbalové hřiště s tribunou pro 335 diváků, tréninkové hřiště, dvě víceúčelová hřiště, hřiště pro plážový volejbal a dětské hřiště, ale také zhruba šedesátka parkovacích míst.
Fotbalová hřiště by navíc měla mít vyhřívaný trávník. Technologie Tepelného hospodářství HK by tak měla zajistit téměř celoroční využití hřiště pro trénink a utkání mladých fotbalistů. „Vyhřívání trávníku na Bavlně je jedním z projektů, jimiž chce naše společnost podpořit rozvoj mládežnického sportu v Hradci Králové," vysvětlil zajímavost Českému rozhlasu ředitel společnosti Tepelné hospodářství Jiří Seidler.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme