Štítky: | Nemocnice | koronavirus | vakcína |

Aldis by se měl stát největším očkovacím centrem v kraji

V Hradci by se mělo očkovat v Aldisu.
V Hradci by se mělo očkovat v Aldisu. | autor: pixabay.com

Nejméně pět očkovacích center by mělo vzniknout v Královéhradeckém kraji mimo nemocnice. Největším z nich by pak mělo být to, které bude zřízeno v kongresovém centru Aldis. Denně by tam mohlo vakcínu dostat 1000 až 1200 lidí. Pracovat a vypomáhat by tam měl i epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Informaci přináší iDNES.cz.

"Královéhradecký kraj na přípravě očkovacích center spolupracuje s Fakultní nemocnicí Hradec Králové," řekl mluvčí kraje Dan Lechmann. Podle něj jsou mezi zvažovanými místy v Trutnově a v Jičíně zimní stadiony, v Náchodě Hotel Beránek a v Rychnově nad Kněžnou společenské centrum. "Místa nejsou ještě definitivní," dodal.

Poradce premiéra a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula pro Českou televizi dnes uvedl, že zkušební provoz očkovacího centra v hradeckém Aldisu by měl být zahájen už 20. února. Kongresové centrum Aldis je dobře dostupné autem i MHD, před budovou je rozsáhlé parkoviště.

Hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček pak dodal, že nezbytně nutné bude sehnat zdravotnický personál. „Na tom všem spolupracuje s Fakultní nemocnicí Hradec Králové i krajskými nemocnicemi. Rovněž budeme muset pracovat se širokou zdravotnickou veřejností,“ řekl hejtman Červíček.

Spuštění očkovacích center však on sám předpokládá až poté, co bude mít kraj větší počet vakcín. To by mělo být na přelomu března a dubna.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecká nemocnice spouští péči o lidi, co stále trpí následky po prodělaném koronaviru

Fakultní nemocnice Hradec Králové spouští v těchto dnech provoz Centra postcovidové péče, které bude zajišťovat komplexní péči o pacienty, kteří prodělali onemocnění COVID - 19 a trpí obtížemi souvisejícími s touto nemocí.  Na práci multioborového centra se kromě pneumologů…
Čtěte více

Až do konce ledna mohou hradečtí podnikatelé žádat magistrát o podporu

Už od začátku roku město přijímá žádosti o přímou finanční pomoc pro hradecké podnikatele. Žádat o ni mohou živnostníci, kteří v důsledku vládních nařízení museli uzavřít své provozovny. Aby byla žádost úspěšně vyhodnocena, musí žadatel splňovat veškeré stanovené podmínky, které…
Čtěte více

V hradecké nemocnici docházejí covidová lůžka i personál

Kapacita covidových lůžek v hradecké fakultní nemocnici i v dalších nemocnicích v Královéhradeckém kraji je téměř naplněná, záchranná služba proto začala převážet pacienty do nemocnic mimo území regionu. Epidemická situace je na hraně únosnosti, největší problém aktuálně…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme