ABD musí vyrobit led i ve velké hale

Očekávaný říjnový soud mezi městem Hradec Králové a firmou ABD opět "předběhlo" další předběžné opatření. Podle něj musí firma ABD vyrobit led na zimním stadionu i ve velké hale, nejen v malé. Příští plánovaný domácí zápas hradeckých hokejistů by se v sobotu 22. září tedy konečně mohl hrát ve velké hale hradeckého zimního stadionu.

„Podle předběžného soudního opatření musí firma ABD vyrobit led už i ve velké hale a dále musí strpět činnost hokejového klubu,“ informoval v úterý Martin Soukup, náměstek primátora a také předseda představenstva hradeckého hokejového klubu. „Zhruba do týdne by měl být led hotový,“ řekl ještě Soukup. Předseda představenstva hokejového klubu iformoval i tom, že za zápas na domácím ledě zaplatí nyní hokejový klub správcovské firmě ABD 15 tisíc korun. Za hodinu pronájmu ledové plochy ve velké hale 3 400 korun a v malé 3 000 korun, což jsou ceny porovnatelné na příklad s pardubickou ledovou plochou.

Další zápas hradeckých hokejistů je naplánován venku - ve středu 19. září od 17,30 hodin v Třebíči. Následující hokejové utkání už ale můžeme očekávat na hradeckém ledě ve velké hale, a to v sobotu 22. září od 17 hodin, kdy se Královští lvi postaví proti hráčům z Mostu. 

Zahájení soudního jednání mezi firmou ABD a městem Hradec Králové se uskuteční 3. října u Krajského soudu v Hradci Králové. O sporu, který vznikl po městem podané jednostranné výpovědi smlouvy, se podrobnější informace dočtete v článku Spor o "zimák" se přiostřuje, ale led stále nikde.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Za parkování u zimáku už budou řidiči platit. Hodina je bude stát dvacku

Od začátku prázdnin už u zimního stadionu v Hradci Králové nezaparkujete zadarmo. Již tam stojí parkovací automat. Za jednu hodinu tam zaplatíte dvacet korun, za 15 minut 5 korun. K dispozici je 51 míst. Informaci přináší Hradecký deník. Celá plocha navíc projde rekonstrukcí.…
Čtěte více

Hasiči evakuovali stovku lidí ze zimního stadionu, unikal tam plyn

Z královéhradeckého zimního stadionu museli hasiči v sobotu odpoledne evakuovat asi stovku lidí. Dvě osoby se nadýchaly oxidu uhelnatého unikajícího z porouchané rolby a skončily v nemocnici. "Krajské operační a informační středisko přijalo v 15:48 informaci o úniku…
Čtěte více

U zimáku ještě pár měsíců půjde parkovat zdarma. Později tam možná vyroste i cyklověž

Parkovat zdarma u hradeckého zimního stadionu bude možné už jen pár měsíců. Plochu v loňském roce od státu koupila hradecká radnice za devět milionů korun. Po částečné úpravě povrchu měla přijít na řadu jednání o budoucnosti parkoviště se společností ISP. Ta měla skončit…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme