Lidé v Hradci zaplatí za teplo víc

Občané Hradce Králové, jejichž domácnosti jsou napojeny na teplovod z Elektráren Opatovice (EOP), zaplatí za teplo v příštím roce přibližně o 300 korun více. EOP totiž k 1.1. 2005 oznámily zdražení dodávek… více

Hradec si přivezl z Brna debakl

Třinácté kolo uzavíralo na všech prvoligových stadionech ve středu úvodní čtvrtinu první ligy. Hradečtí Energetici (3. místo 26 bodů) se představili na ledě Komety Brno, celku, který byl v tabulce o dvě příčky… více

V historické části města Hradce Králové vznikne zelená odpočinková zóna

Magistrát připravuje rozsáhlou rekonstukci přímo v centru městské památkové rezervace. Jedná se o lokalitu Jižních Teras, kterou město získalo darem od církve. "Právě v tomto prostoru by měla vzniknout… více

Hradeckým hokejistům se povedl excelentní zvrat v utkání

Hradečtí Energetici v zápase s Mladou Boleslaví prohrávali ve třetí minutě druhé třetiny už 3:0, do konce druhé části se jim však podařilo dvěma šťastnými góly snížít na 3:2 a svůj zvrat dokonali v závěrečných… více

Z Hradce Králové se milovníci cykloturistiky svezou na kole přes Černilov až do Josefova

Mikroregion Černilovsko připravuje novou cyklistickou stezku. Na projekt přispěl finančně královéhradecký magistrát i krajský úřad. "Zatím je připravena projektová dokumentace, ale doufáme, že nová stezka… více

Bývalá budova Vertexu v Hradci Králové bude přestavěna na knihovnické centrum

Magistrát hodlá městskou knihovnu přestěhovat do nových prostor. Bývalý Vertex je podle radních ideálním místem, kde by mohly fungovat všechny služby určené čtenářům. "Město nechalo na celý záměr… více

Petrof začal rozprodávat některé objekty

Největšsí evropský výrobce klavírů, královéhradecká společnost Petrof, se v rámci snížení nákladů rozhodla rozprodat řadu nevyužívaných objektů. více

Hradec si z Písku odváží tři body za vítězství 3:1

Ve středu čekala hradecké hokejisty dlouhá cesta na jih Čech, konkrétně do Písku. Z jeho ledu si východočeši v loňské sezóně ze dvou utkání odvezli pouhý bod za remízu 1:1, v prvním zápase prohráli i s… více

Hradecká radnice našla náhradu za CIAF

Hradecká radnice chce na místní letiště opět přilákat významnou leteckou přehlídku. Ještě před třemi lety nebe nad městem brázdili stíhačky v rámci armádní přehlídky CIAF, která se však přestěhovala do Brna.… více

Hradec v exhibičním výkonu rozstřílel Ostravu

Souboj čtvrtého Hradce Králové se šestou Sarezou Ostrava, která na Východočechy ztrácela před pondělním utkáním pouhé dva body, sliboval určitě přinejmenším zajímavou hokejovou podívanou, ta se ale změnila… více