Ostrava porazila Hradec a dotáhla se na něj v tabulce

Zápas čtvrtého Hradce Králové (36 bodů) a ostravské Sarezy (7. místo 31 bodů) vyzněl lépe pro domácí, kteří si nejprve v první třetině vylámali několikrát zuby na výborném Hylákovi, ale v prostřední části už… více

Krajská koalice v Královéhradeckém kraji dohodnuta

Sdružení nezávislých kandidátů podpoří v následujícím čtyřletém funkčním období ODS. Královéhradeckému kraji tak bude vládnout koalice pouze s těsnou nadpoloviční většinou 24 hlasů. Právě chybějící tři hlasy… více

Hradečtí fotbalisté přehráli olomoucké béčko

Další výhru v domácím prostředí, tentokrát proti B-týmu Olomouce, zaznamenali v neděli fotbalisté Hradce Králové. Votroci zvítězili 2:0, výhra však mohla být podstatně výraznější. Votroci neproměnili několik… více

Krajská koalice dohodnuta, ODS si vybrala Nezávislé

V následujících čtyřech letech budou vést Královéhradecký kraj ve společné koalici ODS a SNK. V neděli došlo v Hradci Králové k jednání vyjednávacích týmů SNK a ODS o vzniku koalice v zastupitelstvu… více

Energetici prohráli v Havířově 5:4 v prodloužení

Dramatický zápas mají za sebou hradečtí Energetici v Havířově, prohrávali už ve 13. minutě 0:3, postupem času ale zápas otočili a po brankách Táborského, Martince a 2x Tvrdíka se dostali ve třetí třetině do… více

Muzejní adventní trh chystá drobné změny

Letošní jubilejní 15. ročník muzejního adventního trhu v Hradci Králové bude tak trochu jiný. Zdejší muzeum totiž od září hostí historické betlémy z Čech, Moravy a Slezska, a tak adventní trh bude umocněn… více

Městští strážníci se zaměří na kontrolu psů a parkovné

Městská policie hodlá v příštím roce opět rozšířit kamerový monitorovací systém v Hradci Králové. Přibude totiž monitorovací bod před zimním stadionem. "Tím by měl být kompletně monitorován celý okruh z… více

Menší strany zvolené do krajského zastupitelstva chtějí širokou koalici s ODS

Nově zvolení představitelé politických stran hodlají s vítěznou ODS, která z 45 míst v zastupitelstvu získala 21 křesel, vyjednávat pouze o široké koalici a to společně. Dohodu o společném postupu podepsali… více

Poplatky za svoz odpadu nepodraží

Poplatek za svoz komunálního odpadu v Hradci Králové bude i v příštím roce na stejné úrovni jako letos, tedy ve výši 480 korun za osobu. Děti do 15 let a důchodci nad 70 let budou platit polovinu. více

Volby v Královéhradeckém kraji vyhrála ODS

Volby do zastupitelstva Královéhradeckého kraje s přehledem vyhrála ODS, která získala 39,28 procent hlasů, což je 21 křesel v zastupitelstvu. Druhá skončila KSČM se ziskem 16,66 procent hlasů a osmi křesly.… více