Zveme: Pestrá víkendová nabídka nadchne děti i milovníky helikoptér a rally aut

| autor: hradeckralove.cz

Kam vás tentokrát zavede naše pravidelná páteční pozvánka? Třeba na Helicopter show a Rally show, které každoročně nalákají na královéhradecké letiště desetitisíce diváků a které v sobotu představí helikoptéry, létající auto i akrobacii Petra Kopfsteina. Rodiny s dětmi mohou navštívit sobotní program v areálu Muzea války 1866 na Chlumu nebo nedělní Den rodiny v Jiráskových sadech. Poběží se také přátelský běžecký závod mezi Hradcem Králové a Pardubicemi a bude se hrát fotbal.

Zahajovací koncert festivalu Pražské jaro

Užijte si atmosféru zahájení 71. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro! V pátek od 20 hodin nabídne Bio Central v přímém přenosu zahajovací koncert Pražského jara 2016 z Obecního domu. Českou filharmonii provede Mou vlastí Bedřicha Smetany světoznámý estonský dirigent Paavo Järvi. Navíc můžete vyhrát dvě vstupenky na koncert New London Consort 28. května v Rudolfinu.  

11. Hradubický běh

Přátelský běžecký závod mezi městy Hradec Králové a Pardubice je naplánován na sobotu. Netradičnost závodu spočívá v tom, že má dva starty (každý v jednom z měst) a cíl je jen jeden, společný na půlce cesty. Trať měří z každé strany 10 kilometrů, část vede po asfaltu, část přírodou. Více přírody je na pardubické straně, více asfaltu pak na straně hradecké. Běží se za každého počasí. V Hradci se startuje na zastávce MHD „Lipky“, která je na křižovatce ulic V Lipkách a Střelecká. Start v Pardubicích je v Poděbradské ulici, na zastávce MHD „Poděbradská“. Startovné stojí 250 korun. Společný cíl je v Čeperce na hřišti. Od 9 hodin proběhne registrace, startuje se úderem 10. hodiny a vyhlášení výsledků a předání cen vítězům je v 11:35.

Pod císařským praporem na Chlumu

Jak těžká je skutečná historická puška? Vyzkoušet v sobotu můžete i jízdu kočárem, střelbu z historické pušky, vojenský výcvik a ošetřování ran pod bedlivým dohledem císařských vojáků. Dětské odpoledne plné netradičních zážitků v areálu Muzea války 1866 na Chlumu začíná ve 14 hodin, vstup je zdarma.

Májový Jarmark Fler Klubu

V kulturním středisku Médium na hradeckém Moravském Předměstí se v sobotu od 9 do 17 hodin koná setkání členů Fler Klubu. Vstup na výstavu kreativní tvorby, prodej ručně dělaných výrobků, nabídku tvořivých kurzů, návodů a předloh je dobrovolný. "Přijďte s dětmi, máme pro ně připraveny dílničky, kde si mohou zkusit vytvořit svůj ručně zhotovený výrobek," zvou organizátoři.

Náhradní představení v divadle

Z důvodu nemoci v souboru mění Klicperovo divadlo víkendový repertoár. V pátek a v pondělí ruší představení Pěna dní. Pondělní představení se ruší bez náhrady, v pátek herci odehrají náhradní představení VINCENC. "Místa v rámci předplatného zůstávají v platnosti (pro skupinu d/3 zařadíme inscenaci Pěna dní v příští sezoně). Zakoupené vstupenky rovněž zůstávají v platnosti, nebo je možné je vrátit v předprodeji divadla do pátku 19.5," uvedl manažer PR Martin Sedláček.

Helicopter show předvede dechberoucí akrobacii 

Tradiční akce Helicopter show a Rally show se konají v sobotu od 9 do 17 hodin na hradeckém letišti. Dopoledne uvidíte ukázky policistů, hasičů, záchranářů, celníků, vojáků a dalších. Dorazí například i sanitka XXL určená pro převoz nadměrně hmotných pacientů. Hlavní letecký program nabídne helikoptéry, létající auto i akrobacii v podání Petra Kopfsteina. „Z naší flotily se vůbec poprvé ukáže v rámci Helicopter Show vrtulník typu EC135 s imatrikulací OK-DSE spolu s dalšími dvěma stroji tohoto typu. Máme potvrzenou účast vrtulníků výrobců Airbus Helicopters, Enstrom, Sikorsky, Cessna a mnoha dalších,“ říká organizátor Daniel Tuček. Diváci se mohou těšit také na létající auto GyroMotion, což je vírník homologovaný pro silniční provoz. Pověstné třešinky na dortu budou akrobatický pilot Petr Kopfstein se strojem Extra 330SC, který hájí české barvy ve světové sérii Red Bull Air Race, a pilot akrobatického vrtulníku BÖ105. Chybět nebude ani tradiční simulovaná dopravní nehoda, do níž se vůbec poprvé zapojí i záchranní psi s psovody. 

Rally show vyvrcholí závodem v rámci Finále Mistrů

Autodrom  CzechRing se po roce opět otevře pro závodní speciály. Premiérou letošního roku budou paralelní jízdy na dvou okruzích. Novinkou bude odpolední závod GPD Rally Cup, který se pojede v rámci závodu Finále Mistrů, na startovní listině nebudou chybět ani legendy a historické závodní stroje. Okruhové speciály a divácky atraktivní drifty i sportovní vozy využijí polygon. Tato kombinace umožní start většímu počtu aut a pro diváky paralelní sledování obou tratí. Na offroadové dráze zazáří dakarské speciály a divácky oblíbené tiálové tatry a speciály. "Tou nejúžasnější zprávou pro velké i malé návštěvníky je, že jízdu ve většině z těchto stovek strojů si mohou zkusit na vlastní kůži," prozrazuje organizátor Karel Pohner.

Den rodiny 2017

Tradiční akce pro rodiny s dětmi s bohatým doprovodným a kulturním programem se uskuteční v neděli v královéhradeckých Jiráskových sadech od 10 do 16 hodin. Na své si přijdou milovníci pohádek, tanečních vystoupení a sportu. Čeká vás autogramiáda s patronkou ME v basketbalu žen, pozvánka na ME v karate s ukázkami nebo pozvánka na MS v hokejbalu. Tradičně bude pro malé návštěvníky připravena řada výtvarných, sportovních a vědomostních her a soutěží. Pro všechny příchozí bude zajištěno občerstvení i s posezením. Do Dne rodiny se opět zapojí mnohé subjekty ve městě, které nabídnou své služby se slevou či speciálním programem a převoz mezi jednotlivými místy zajistí turistický vláček.

Slunná loučka se otevírá

Po zimní pauze v pátek zahájí svou druhou sezónu relaxační zóna Slunná loučka u hradeckého plaveckého bazénu směrem k Šimkovým sadům. Otevřeno bude mít každý den zatím od 10 do 18 hodin, ale s příchodem léta se bude večerní čas prodlužovat až k 20. hodině. Odpočinout si a nachytat bronz budete moci na lavičkách, lehátkách či dece pod mohutnými stromy, nebo u bufetu na terase. K dispozici mají i kompletní zázemí – sprchu, toalety, převlékací kabiny i bezpečnostní trezorky. Nechybí ani místnost pro nejmenší návštěvníky s přebalovacím pultem a mikrovlnkou.

Podpořte Votroky za pouhou korunu

V sobotu od 17 hodin můžete sledovat zápas hradeckých fotbalistů na Malšovickém stadionu za jedinou korunu. Ve 28. kole ePojisteni.cz ligy se utká FC Hradec Králové a 1.FC Slovácko.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na Kuňku za hudbou, na Chlum za divadlem, na nábřeží za šlapadly

Co se děje v Hradci Králové a blízkém okolí tento víkend? Vybrali jsme pro vás několik tipů na zajímavé akce. Kunětická hora například hostí oblíbený festival Hrady CZ, kde během pátku a soboty zahraje na dvacet kapel. Po roce opět můžete fandit na mezinárodních závodech…
Čtěte více

Zveme: Na jarmark a za šermíři do Nechanic nebo za keltskými válečníky do Všestar

Ještě nevíte, co podniknete o nadcházejícím víkendu? Vybrali jsme pro vás zajímavé akce v Hradci Králové a blízkém okolí. Vydat se můžete třeba do Všestar, kde budou celý víkend bojovat keltští válečníci a dozvíte se, jak slévali bronz, tavili železnou rudu či vypalovali…
Čtěte více

Zveme: Do Krňovic můžete za veterány, léto přináší i spoustu hudebních akcí

V Hradci Králové právě skončila jedna z největších hudebních událostí, festival Rock for People, ale nezoufejte, i o nadcházejícím víkendu je z čeho vybírat. Šrámkův statek v Pileticích například dnes večer zahajuje cyklus Léto na statku koncertem písničkáře Miroslava Palečka.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme