Zveme: O víkendu si nenechte ujít svítání na Bílé věži, koncerty nebo velký plavecký závod

Kostýmy ze slavných českých filmů a pohádek zapůjčil do hradeckého Auparku Barrandov.
Kostýmy ze slavných českých filmů a pohádek zapůjčil do hradeckého Auparku Barrandov. | autor: ceskatelevize.cz

Kdo si v sobotu ráno přivstane, může zažít východ Slunce na Bílé věži. Nenechte si to ujít, protože taková podívaná je možná jen čtyřikrát do roka. Filmoví fanoušci mohou obdivovat v obchodním centru Aupark výstavu kostýmů ze slavných českých filmů, nebo se dokonce v historickém kostýmu vyfotit. Milovníci vážné hudby mohou na koncert do smiřické kaple, rockoví nadšenci zase do AC klubu nebo do Lucie. Sportovní fanoušci si jistě nenechají ujít fotbalové utkání se Zbrojovkou Brno či velký plavecký závod. Mějte na paměti, že hradecký bazén se o víkendu pro veřejnost uzavře, akvacentrum bude otevřené jen ve večerních hodinách.

Filmová móda z Barrandova v Auparku

Na výstavu Historie módy ve filmu se můžete přijít podívat do hradeckého nákupního centra Aupark. Potrvá až do 4. dubna, ale tento víkend se můžete navíc vyfotit ve fotokoutku v historickém kostýmu a pro nejmenší jsou připraveny omalovánky a nafukovací balónky. Uvidíte módní trendy od středověku až po současnost, originální dochované kostýmy a rekvizity ze známých filmů jako Ať žijí duchové, Z pekla štěstí nebo S čerty nejsou žerty, Obecná škola, Starci na chmelu, Pane, vy jste vdova, Jak utopit dr. Mráčka, Čtyři vraždy stačí drahoušku, U mě dobrý a dalších.

„Jsem velice hrdý, že se nám podařilo ve stále ještě poměrně krátké době od otevření Auparku navázat spolupráci s tak prestižní institucí, jako jsou barrandovská filmová studia.  O tom, jak cenné originály vystavené kostýmy a rekvizity jsou, jistě vypovídá i to, že na dopravu a precizní a šetrnou instalaci výstavy budou dohlížet přímo odborníci z Barrandova,“ říká ředitel Auparku Marek Dörfl.

Svítaní na Bílé věži

Výjimečnou příležitost prožít svítání z ochozu hradecké Bílé věže, a vychutnat si tak neopakovatelnou atmosféru probouzejícího se města, budete mít v sobotu časně ráno. Sraz účastníků je vždy nejméně 15 minut před časem svítání - východem Slunce - před Bílou věží. Tentokrát je to v 6:03 hodin. Počet účastníků je omezen na 30. Na ochozu je možné obdivovat svítání dalekohledy, které fungují po vhození desetikoruny či dvacetikoruny.

Jarní koncert Hanky Juričkové

Kulturní středisko Dvorana pořádá v Kapli Zjevení Páně ve Smiřicích nedaleko Hradce koncert vážné hudby. Václav Uhlíř doprovodí na varhany zpěvačku Hanu Juričkovou v sobotu od 17 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Rockové večery v hudebních klubech

Na rockovou zábavu s kapelou Iron Maiden revival Hradec Králové a kapelou Manuál zve v sobotu od 20 hodin královéhradecký Country club Lucie. V AC klubu v Heyrovského ulici zase v sobotu večer zahraje hradecká artrocková kapela Náměsíčný Pierot a pražská kapela Outside the Box, která hraje rock-pop.

Velká cena Hradce Králové v plavání

V plaveckém areálu na Eliščině nábřeží se o víkendu uskuteční 3. ročník Velké ceny Hradce Králové v plavání. Tento závod je zároveň 1. kolem Českého poháru v plavání ARENA cup 2017 a Plavecký klub Hradec Králové očekává velmi hojnou účast sportovců i ze zahraničí. Padesátimetrový plavecký bazén bude celý víkend pro veřejnost uzavřen a v akvacentru bude možné pouze noční koupání, protože závodníci ho budou mít k dispozici přes den pro tzv. rozplavání a vyplavání. 

"V sobotu bude aquacentrum pro veřejnost otevřeno od 18. až do 23. hodiny a v neděli od 18. do 21. hodiny," upřesnila ředitelka Městských lázní Jaroslava Bernhardová.

Fotbalisté se utkají s Brnem

​FC Hradec Králové se ve 21. kole ePojisteni.cz ligy utká se Zbrojovkou Brno. Zápas začíná na Malšovickém stadionu v neděli v 15 hodin.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme