Zveme: O víkendu můžete vyrazit do pravěku, do hradeckých lesů nebo na ples

Valentýnského běhu se můžete zúčastnit i se svým psem.
Valentýnského běhu se můžete zúčastnit i se svým psem. | autor: www.rungorun.cz

Kam vyrazit o víkendu? Jako každý pátek jsme pro vás vybrali zajímavé akce v Hradci Králové a okolí. Můžete se podívat do pravěku a zjistit, jak vznikl člověk, zúčastnit se Valentýnského běhu v hradeckých lesích, zavítat na Velké setkání sběratelů nebo na reprezentační ples Gentlemans Singers.

Jak si pravěký člověk rozdělával oheň?

V sobotu i v neděli pořádá Archeopark pravěku ve Všestarech program pro rodiny s dětmi nazvaný Cesta života aneb Evoluce člověka. Můžete se podívat, jak se štípal pazourek, zkusit vykřesat oheň, opracovat dřevo nebo vrhat dřevěným oštěpem. Interaktivní program v rámci cyklu Dny živé archeologie, na který není nutná předchozí rezervace, začíná vždy v 9 hodin a končí v 17 hodin.     

Zábavná sobota pro děti v angličtině - Winter Fun

Jako zajímavý doplněk běžných hodin angličtiny může posloužit dvouhodinová projektová práce, dětem rozšíří kreativní formou slovní zásobu. Zábava a výuka v jednom včetně svačiny je rozdělena na dvě úrovně - pro děti od čtyř do sedmi let s českou lektorkou a pro starší děti do dvanácti let s rodilou mluvčí. Jazyková škola House of English ve Špitálské ulici pořádá Winter Fun v sobotu od 9:30 do 11:30 hodin.

Svátek všech zamilovaných se dá oslavit i během

Nejen zamilované páry si mohou v neděli zlepšit fyzičku v závodu, který bude mít trasu ve tvaru srdce. Třetí ročník Valentýnského běhu odstartuje v neděli v 11 hodin v královéhradeckých městských lesích. Můžete si zvolit trasu půlmaratonu v délce 21 kilometrů či pětikilometrovou trasu, start i cíl je Bufet u Vlka.
Součástí závodu je i kategorie Dogrunning, ve které můžete běžet se svým psem. Organizátoři nabízí zdarma zapůjčení vybavení – pro psa bezpečný a pohodlný postroj, pro člověka opasek a na propojení vodítko. Závodit můžete také na kole či koloběžce, kterou si můžete bezplatně zapůjčit.
"Pro třetí ročník přidáváme jako novinku závod kočárků na trase 3,3 km, aby si užili trochu sportovního nadšení i ti nejmenší společně s rodiči. Nejmenší batolata frčí v kočárcích, bobíci a bobice mají možnost absolvovat Vlčí stezku dlouhou 300 metrů. Starší děti a junioři absolvují Vlčí stezku v délce 1 700 metrů," lákají pořadatelé.

V Aldisu si můžete rozšířit svoje sbírky

Kongresové centrum Aldis v neděli hostí Velké setkání sběratelů. Už od sedmi hodin ráno si můžete v Aldisu koupit, nebo jen obdivovat nepřeberné množství starožitností, filumenie, mincí, bankovek, pivních tácků, etiket všeho druhu, odznaků, autogramů, pohlednic a dalších sběratelských oborů. Vstupné je 25 korun.

Gentlemen Singers zvou na ples

Již 12. ročník tradičního reprezentačního plesu Gentlemen Singers je naplánován na sobotní večer ve Velkém sále hradeckého Adalbertina. K tanci a poslechu zahraje Ego retro MUSIC band. Za vstupenku dáte 310 korun a těšit se můžete na několikeré vystoupení Gentlemen Singers a další bohatý program.

 Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme