Zveme: O víkendu můžete v Hradci sportovat, obdivovat soutěžní růže či zažít svítání na Bílé věži

| autor: hradeckralove.cz

Bezmála čtyři desítky sportovních organizací z Hradce Králové se o víkendu představí v Jiráskových sadech na Festivalu sportu, který pro letošní rok vystřídal tradiční projekt Nábřeží sportu. Po celý víkend opět láká k návštěvě také všestarský archeopark, tentokrát na téma Vítání léta v mladší době kamenné. Soutěžní Rozárium v Kuklenách se na dva týdny otevírá veřejnosti. V pátek bude na hradecké Bílé věži komentovat prohlídku průvodce, v sobotu si můžete přivstat a zažít na hradecké dominantě svítání. 

Komentovaná prohlídka a svítání na Bílé věži

Navštivte Bílou věž a užijte si kromě klasických reálií také poutavý výklad průvodce nejen o historii věže. Sraz návštěvníků je v pátek v 17 hodin před Bílou věží. V sobotu pak od 4.45 máte výjimečnou příležitost přivítat Slunce na ochozu Bílé věže a vychutnat si neopakovatelnou atmosféru probouzejícího se města. Sraz účastníků nejméně 15 minut před časem svítání před Bílou věží. Počet účastníků je omezen na 30. Vstupenky na obě akce zakoupíte v síti HKpoint: www.hkpoint.cz.

Festival sportu v Jiráskových sadech

Mistrovství Evropy v basketbalu žen 2017, které společně s Prahou hostí i Hradec Králové, je největší sportovní událost poslední doby v Hradci Králové a vy můžete prožít mistrovství nejen jako pasivní divák a fanoušek, ale i jako aktivní sportovec. Hlavním doprovodným programem totiž bude Festivalu sportu. Jiráskovy sady vedle zimního stadionu, kde se odehrají zápasy hradecké skupiny basketbalového turnaje, se od pátku do neděle promění v multisportovní areál. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet na 45 druhů sportu, které je možno v Hradci provozovat celoročně. Například střelbu na elektronické laserové střelnici, která simuluje a umožňuje nácvik střelby v různých disciplínách, squash v nafukovacím squashovém kurtu, závod v orientačním běhu, stolní tenis, pole dance, minigolf, veslování na trenažéru, pétanque, atletické disciplíny na mobilním dětském atletickém minihřišti, jízdu na kajaku či kánoi, jízdu na cyklistickém trenažéru a válci, hokejbal v mobilním hokejbalovém hřišti a další. Pro nejaktivnější účastníky je v rámci Festivalu sportu připravena hra s názvem Hradecký dvanáctiboj, ve které mohou získat při vyzkoušení minimálně dvanácti druhů libovolných sportů a odevzdání hrací karty ve stánku hlavního organizátora drobnou odměnu.

Vítání léta v mladší době kamenné

"S létem přichází síla Slunce, která je životně důležitá pro rostliny. Byla však nepostradatelná také pro pravěké zemědělce. Jak těžké bylo pěstování plodin pro první zemědělce a jaké změny přinesl tento nový způsob života pro pravěké lidi?" To vše se dozvíte na komentovaných interaktivních projekcích v sobotu od 12 a 15 hodin, v neděli od 11 a 14 hodin. Uvidíte, jak se vyráběl textil v mladší době kamenné, ochutnáte chleba pečený v pravěké peci, vyzkoušíte si nástroje prvních zemědělců, v programu je i ukázka výpalu keramiky, ukázka a možnost vyzkoušení vymazání obilného sila, vyzkoušení si mletí obilí na zrnotěrce a děti si mohou vyrobit keramickou nádobku.

Mezinárodní soutěž novinek růží

Už 34. ročník mezinárodní soutěže novinek ve světě růží představí špičkové šlechtitele z Belgie, Dánska, Francie, Holandska, Irska, Německa, Polska a dalších zemí. Na jediném místě najdete kolem 200 druhů, celkem přes tisícovku růží, a získáte tak novou představu o překvapivě široké škále podob a možností jejich využití. Rozárium v Kuklenách bude otevřeno i v následujících dvou týdnech, tedy až do neděle 2. července. Rozárium se otevírá veřejnosti v
sobotu od 12 do 17 hodin, v ostatní dny vždy od 9 do 17 hodin.

Open Skies for Handicapped

Výroční 10. ročník akce Open Skies for Handicapped se koná v sobotu od 9 hodin na hradeckém letišti. Cílem projektu je zorganizování vyhlídkových letů pro postižené spoluobčany s celodenním doprovodným programem i pro ostatní účastníky. Vstupné a parkovné je pro všechny zúčastněné zdarma.

Výstava panenek Barbie

Scénická výstava panenek Barbie v historických šatech na téma České zvyky a tradice je k vidění po celý měsíc červen na piletickém Šrámkově statku. Výstava je otevřená vždy v sobotu a v neděli od 10 do 16 hodin.

Poslední zápas domácích hráčů amerického fotbalu

V neděli od 13 hodin se hradečtí Dragons utkají s libereckými Titans. V posledním kole základní části 3. ligy přivítá hradecký tým na domácím Všesportovním stadionu liberecké Titány a pokusí se zabojovat o play off.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Hradec ovládne divadlo, ale můžete si vydat i za fontánami nebo vílou Orličkou

Začíná jedna z největších kulturních akcí v Hradci Králové, festival Divadlo evropských regionů. Ulice města budou plné performerů, vybírat můžete z nepřeberného množství divadelních představení, a to od žánru činohry přes fyzické divadlo, pohádky, loutková představení,…
Čtěte více

Zveme: Děti oslaví svůj svátek ve Futuru a v lesích, cyklisty čeká maraton

Mezinárodní den dětí se bude slavit ještě o víkendu. Co všechno čeká děti v sobotu v obchodním centru Futurum a v hradeckých lesích? Poznávání přírody, šermířská a taneční vystoupení, kreativní dílny, střelba lukem, workshopy, malování na obličej, soutěže a mnohé další. Na…
Čtěte více

Zveme: Na muzejní noc, Nábřeží umělců či alternativní hudební festival

Naše páteční pozvánka vás tentokrát možná zláká k návštěvě 10. ročníku Královéhradecké muzejní noci, dnes večer se zdarma můžete podívat do Muzea východních Čech, Galerie moderního umení, Hučáku, Muzea války 1866 na Chlumu, Divadla Drak, Muzea Kuks a Muzea parních strojů.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme