Zveme: O víkendu můžete v Hradci sportovat, obdivovat soutěžní růže či zažít svítání na Bílé věži

| autor: hradeckralove.cz

Bezmála čtyři desítky sportovních organizací z Hradce Králové se o víkendu představí v Jiráskových sadech na Festivalu sportu, který pro letošní rok vystřídal tradiční projekt Nábřeží sportu. Po celý víkend opět láká k návštěvě také všestarský archeopark, tentokrát na téma Vítání léta v mladší době kamenné. Soutěžní Rozárium v Kuklenách se na dva týdny otevírá veřejnosti. V pátek bude na hradecké Bílé věži komentovat prohlídku průvodce, v sobotu si můžete přivstat a zažít na hradecké dominantě svítání. 

Komentovaná prohlídka a svítání na Bílé věži

Navštivte Bílou věž a užijte si kromě klasických reálií také poutavý výklad průvodce nejen o historii věže. Sraz návštěvníků je v pátek v 17 hodin před Bílou věží. V sobotu pak od 4.45 máte výjimečnou příležitost přivítat Slunce na ochozu Bílé věže a vychutnat si neopakovatelnou atmosféru probouzejícího se města. Sraz účastníků nejméně 15 minut před časem svítání před Bílou věží. Počet účastníků je omezen na 30. Vstupenky na obě akce zakoupíte v síti HKpoint: www.hkpoint.cz.

Festival sportu v Jiráskových sadech

Mistrovství Evropy v basketbalu žen 2017, které společně s Prahou hostí i Hradec Králové, je největší sportovní událost poslední doby v Hradci Králové a vy můžete prožít mistrovství nejen jako pasivní divák a fanoušek, ale i jako aktivní sportovec. Hlavním doprovodným programem totiž bude Festivalu sportu. Jiráskovy sady vedle zimního stadionu, kde se odehrají zápasy hradecké skupiny basketbalového turnaje, se od pátku do neděle promění v multisportovní areál. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet na 45 druhů sportu, které je možno v Hradci provozovat celoročně. Například střelbu na elektronické laserové střelnici, která simuluje a umožňuje nácvik střelby v různých disciplínách, squash v nafukovacím squashovém kurtu, závod v orientačním běhu, stolní tenis, pole dance, minigolf, veslování na trenažéru, pétanque, atletické disciplíny na mobilním dětském atletickém minihřišti, jízdu na kajaku či kánoi, jízdu na cyklistickém trenažéru a válci, hokejbal v mobilním hokejbalovém hřišti a další. Pro nejaktivnější účastníky je v rámci Festivalu sportu připravena hra s názvem Hradecký dvanáctiboj, ve které mohou získat při vyzkoušení minimálně dvanácti druhů libovolných sportů a odevzdání hrací karty ve stánku hlavního organizátora drobnou odměnu.

Vítání léta v mladší době kamenné

"S létem přichází síla Slunce, která je životně důležitá pro rostliny. Byla však nepostradatelná také pro pravěké zemědělce. Jak těžké bylo pěstování plodin pro první zemědělce a jaké změny přinesl tento nový způsob života pro pravěké lidi?" To vše se dozvíte na komentovaných interaktivních projekcích v sobotu od 12 a 15 hodin, v neděli od 11 a 14 hodin. Uvidíte, jak se vyráběl textil v mladší době kamenné, ochutnáte chleba pečený v pravěké peci, vyzkoušíte si nástroje prvních zemědělců, v programu je i ukázka výpalu keramiky, ukázka a možnost vyzkoušení vymazání obilného sila, vyzkoušení si mletí obilí na zrnotěrce a děti si mohou vyrobit keramickou nádobku.

Mezinárodní soutěž novinek růží

Už 34. ročník mezinárodní soutěže novinek ve světě růží představí špičkové šlechtitele z Belgie, Dánska, Francie, Holandska, Irska, Německa, Polska a dalších zemí. Na jediném místě najdete kolem 200 druhů, celkem přes tisícovku růží, a získáte tak novou představu o překvapivě široké škále podob a možností jejich využití. Rozárium v Kuklenách bude otevřeno i v následujících dvou týdnech, tedy až do neděle 2. července. Rozárium se otevírá veřejnosti v
sobotu od 12 do 17 hodin, v ostatní dny vždy od 9 do 17 hodin.

Open Skies for Handicapped

Výroční 10. ročník akce Open Skies for Handicapped se koná v sobotu od 9 hodin na hradeckém letišti. Cílem projektu je zorganizování vyhlídkových letů pro postižené spoluobčany s celodenním doprovodným programem i pro ostatní účastníky. Vstupné a parkovné je pro všechny zúčastněné zdarma.

Výstava panenek Barbie

Scénická výstava panenek Barbie v historických šatech na téma České zvyky a tradice je k vidění po celý měsíc červen na piletickém Šrámkově statku. Výstava je otevřená vždy v sobotu a v neděli od 10 do 16 hodin.

Poslední zápas domácích hráčů amerického fotbalu

V neděli od 13 hodin se hradečtí Dragons utkají s libereckými Titans. V posledním kole základní části 3. ligy přivítá hradecký tým na domácím Všesportovním stadionu liberecké Titány a pokusí se zabojovat o play off.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Za veterány na Stříbrňák, za lovci mamutů do archeoparku či na mlynářské dny do skanzenu

Víkend bude v Hradci Králové a okolí obzváště nabitý rozmanitými akcemi. Vybere si tentokrát snad každý. Můžete se například během jediného víkendu naučit kreslit portréty. Milovníci starých amerických aut mohou vyrazit na sraz ke Stříbrnému rybníku, fanoušci folkloru si jistě…
Čtěte více

Zveme: O víkendu můžete do planetária, na koncerty či na výstavy

Naše pravidelná páteční pozvánka vám opět přináší tipy, jak naložit s nadcházejícím víkendem v Hradci Králové a jeho okolí. Konat se bude hned několik koncertů rozmanitých žánrů a hudební fanoušci mohou zamířit buď na Letní parket ve Výravě, na piletický Šrámkův statek, na…
Čtěte více

Zveme: Na hokejový turnaj Mountfield Cup či na některou z mnoha hudebních akcí

Ještě nemáte žádné plány na víkend? Přinášíme vám tipy na akce v Hradci Králové a okolí. Kulturních událostí se chystá hned několik, hudební fanoušci si můžou vybrat mezi sobotním jazzovým festivalem na Smetanově nábřeží a rockovým revivalovým festivalem na Výravě. Šrámkovým…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme