Štítky: | Víkend | Šrámkův statek | Koncert | planetárium | Akce | výstava | výrava |

Zveme: O víkendu můžete do planetária, na koncerty či na výstavy

Digitální planetárium i hvězdárna v Hradci Králové nabízí pestrý víkendový program.
Digitální planetárium i hvězdárna v Hradci Králové nabízí pestrý víkendový program. | autor: hradeckralove.cz

Naše pravidelná páteční pozvánka vám opět přináší tipy, jak naložit s nadcházejícím víkendem v Hradci Králové a jeho okolí. Konat se bude hned několik koncertů rozmanitých žánrů a hudební fanoušci mohou zamířit buď na Letní parket ve Výravě, na piletický Šrámkův statek, na nádvoří Staré radnice na hradeckém Velkém náměstí, či do Jiráskových sadů. Přinášíme vám také přehled zajímavých výstav i pozvánku do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové na víkendový program.

Sen o létání a Ptačí ostrov v planetáriu

V pátek od 19:30 láká královéhradecké Digitální planetárium na podvečerní program nazvaný Sen o létání, poetický příběh o dějinách aviatiky. Vstupné stojí 90 korun a program vede odborník, který reaguje na otázky z publika a využívá všechny možnosti digitálního planetária k seznámení diváků s novinkami a aktualitami z astronomie a kosmonautiky. Délka je 90 minut, program je vhodný pro dospělé a mládež od staršího školního věku. Ale ani děti nepřijdou zkrátka. Pro ně je připravený sobotní pohádkový program Ptačí ostrov, který začíná v 16 hodin. Vstupné je 70 korun. Kromě pořadů v digitálním planetáriu je možné navštívit také Pozorování Slunce každou sobotu od 14 hodin a Večerní pozorování v pátek od 20:30 a v sobotu od 20:45. Pozorování se konají na hvězdárně a není třeba na ně rezervovat vstupenky.

Honza Brož & Devítka v Pileticích

Šrámkův statek v Pileticích v pátek od 19 hodin pořádá koncert Devítky, což je hudební skupina s více než dvacetiletou tradicí. V jejím středu je kytarista, zpěvák a písničkář Honza Brož. Patnáct let jste ho spolu s Jindřiškou Brožovou mohli vídat i ve skupině Žalman a spol. Občerstvení je zajištěno, vstupné stojí 100 korun.

Pekař, Sebastian a Jakub Děkan na Výravě

Letní parket Výrava v pátek večer láká na koncerty zpěváků Pekaře, Sebastiana a Jakuba Děkana. O afterparty se postará DJ Pavel Ferbas & DJ Pedro. Program začíná v 19:45, vstupenky na místě stojí 300 korun.

Imodium akusticky

V sobotu od 20 hodin zahraje v Baru No.1 na hradeckém Velkém náměstí kapela Imodium. "Na nádvoří Staré radnice na Velkém náměstí v Hradci Králové zahrajeme akustický set. Společně s námi ještě parta Vivian, vstup je zdarma a následovat bude afterparty! Budeme rádi, když se stavíte na muziku, na drink a pokec," vzkazuje kapela.

Výstava Příběh loutky 

Obdivovat můžete například výstavu fotografií loutek ze sbírek Divadla Drak a východočeských muzeí pří příležitosti zápisu Loutkářství na Slovensku a v Česku na seznam UNESCO. Výstava nazvaná Příběh loutky je k vidění v Infocentru Hradec Králové po celý srpen, a to ve všední dny od 9 do 18 hodin, o víkendech do 16 hodin.

Fotografie v Rodinném albu

Pobočka Moravské Předměstí B hradecké městské knihovny také zve na výstavu fotografií: "Velkou láskou Jiřího Kroula je kromě rodiny i fotografie. Obě tyto lásky propojil v cyklu fotografií Rodinné album.“ Vstup na výstavu, která potrvá po celý měsíc srpen, je volný.

Krásy Holandska a etnografická výstava

Na další výstavy můžete zavítat do Piletic na Šrámkův statek. Fotografická výstava Krásy Holandska Ivana Slezáka a Leony Švihlíkové v prvním patře roubeného stavení je otevřena vždy v pátek od 16 do 19 hodin a v sobotu a v neděli od 10 do 18 hodin. V přízemí pak můžete vidět až do 27. srpna také etnografickou výstavu přibližující život na statku na přelomu 19. a 20. století.

Prohlídky kaple ve Smiřicích

Kulturní středisko Dvorana zve na komentované prohlídky Kaple Zjevení Páně ve Smiřicích. Začínají v neděli ve 14 a v 15 hodin. Vstupné do kaple stojí 70 korun, děti do 6 let mají vstup zdarma, děti do 15 let, důchodci, studenti, ZTP a členové KČT zaplatí 50 korun.

Promenádní koncert

Již tradiční nedělní koncert pořádaný v altánu uprostřed Jiráskových sadů začíná v 16 hodin. Vystoupí Dechová hudba VČE pod vedením Vladimíra Kotka.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Za veterány na Stříbrňák, za lovci mamutů do archeoparku či na mlynářské dny do skanzenu

Víkend bude v Hradci Králové a okolí obzváště nabitý rozmanitými akcemi. Vybere si tentokrát snad každý. Můžete se například během jediného víkendu naučit kreslit portréty. Milovníci starých amerických aut mohou vyrazit na sraz ke Stříbrnému rybníku, fanoušci folkloru si jistě…
Čtěte více

Zveme: Na hokejový turnaj Mountfield Cup či na některou z mnoha hudebních akcí

Ještě nemáte žádné plány na víkend? Přinášíme vám tipy na akce v Hradci Králové a okolí. Kulturních událostí se chystá hned několik, hudební fanoušci si můžou vybrat mezi sobotním jazzovým festivalem na Smetanově nábřeží a rockovým revivalovým festivalem na Výravě. Šrámkovým…
Čtěte více

Zveme: Na prohlídky města i zámku, na koncerty, film pod širým nebem či fotbal

Ještě nemáte plány na víkend? Pokud zůstáváte v Hradci Králové či okolí, můžete se inspirovat naší pravidelnou páteční pozvánkou. Podívat se můžete do Muzea války 1866 na Chlumu, kde vás provede průvodce. Hraběnka či komtesa vás provede Hrádkem u Nechanic, s průvodcem si můžete…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme