Zveme: Na muzejní noc, Nábřeží umělců či alternativní hudební festival

Královéhradecká muzejní noc 2017.
Královéhradecká muzejní noc 2017.

Naše páteční pozvánka vás tentokrát možná zláká k návštěvě 10. ročníku Královéhradecké muzejní noci, dnes večer se zdarma můžete podívat do Muzea východních Čech, Galerie moderního umení, Hučáku, Muzea války 1866 na Chlumu, Divadla Drak, Muzea Kuks a Muzea parních strojů. Náplavku v Hradci Králové obsadí umělci, v sobotu se otevírá hradecké koupaliště Flošna. Můžete si užít festival kreativity v Třebechovicích nebo hudební festival Na jednom břehu, a to v žánru world music, alternativních kapel, folkových i jazzových hvězd, transovních rytmů nebo crossoverových projektů. 

Královéhradecká muzejní noc

V pátek se úderem 18. hodiny otevřou brány hradeckých muzeí a galerií a otevřené zůstanou výjimečně až do půlnoci, a to zcela zdarma. Připojí se tak k celorepublikovému cyklu muzejních nocí. Muzejní noc můžete strávit třeba na Hučáku, malá vodní elektrárna a Informační centrum Obnovitelných zdrojů v centru Hradce Králové je podmanivě osvětlená secesní budova na nábřeží Labe. Prohlídky do strojovny elektrárny začínají vždy v celou hodinu, poslední prohlídka je od 23 hodin. Muzeum východních Čech připravilo exkurzi do doby první republiky a přiblíží tehdejší úroveň hygieny a lékařské péče v Hradci Králové. 

Nábřeží umělců

Hradecké Tylovo nábřeží zaplaví v pátek umělci. Projekt Nábřeží umělců je přehlídkou tvorby výtvarníků a umělců prioritně tvořících k tématu roku 2017, což je recyklace. RECYKL.ART je také tématem studentského sympozia, které vyvrcholí vernisáží právě na zmiňované akci, a to včetně doprovodných programů - workshopy a dílny, pohybové a divadelní dílny, koncety a videomaping, občerstvení. Uvidíte, jak z odpadů, PET lahví, kovošrotu vytvořit artefakt, křeslo, lampu nebo ruční papír. Sami můžete přinést barevné PET lahve, kartony nebo tvrdší papír na vyřezávání masek, zbytky vlny, látek, krajek či třeba kostru židle nebo starý drobný nábytek.

Koupaliště Flošna se otevírá

V sobotu se poprvé můžete smočit v letním koupališti Flošna. Sezóna bude zahájena s venkovními bazény vyhřátými na 26 až 28 stupňů, tobogány i skluzavky jsou zahrnuty v ceně vstupného. Otevírací doba během víkendu je od 9 do 19 hodin, v příštím týdnu bude otevírací doba ještě upřesněna podle vývoje počasí. Pokud to ranní teploty dovolí, bude pro plavce od 1. června Flošna otevřena už od 6 hodin.

Festival Na jednom břehu 2017

Již patnáctý ročník festivalu Na jednom břehu se koná v sobotu v prostoru letního kina Širák, vstupenky stojí 450 korun. Zahrají ti nejlepší ze současné klubové scény - Sisa Fehér & Fehero Rocher, James Harries, Katarzia, Trad Attack!, Shum Davar, Jelení loje, Tea Jay Ivo i Tata Bojs - a to hned na dvou pódiích. Děti i jejich rodiče naučí žonglérské kousky členové skupiny Alterna. "Chcete zkusit něco zcela nového? Pak je pro příchozí nachystán také workshop Akrojógy, tedy hravého cvičení vycházejícího z prvků jógy a dynamiky akrobacie," lákají pořadatelé. Festivalová grafika, tištěný program v krabičce od sirek, víno nebo čaj s vlastní etiketou napovídá, že letošní ročník bude v indiánském duchu a mottem je jednoduché heslo: „Jediným důvodem, proč jsme šťastní, je to, že jsme se rozhodli být šťastní.“

Kreatiffestival 2017

3. ročník tanečně-literárně-výtvarně-divadelně-hudebně tvořivého festivalu pro celou rodinu se koná v sobotu v sokolovně v Třebechovicích pod Orebem. Festival kreativity nabízí od rána až do večera tvořivé dílny, workshopy, vystoupení, výstavy i prodejní stánky.

Hradecké farmářské trhy

Na sobotních dopoledních trzích najdete tradičně přes 40 stánků a můžete vybírat z nabídky uzenářských výrobků, domácích mlékárenských výrobků, mnoha druhů chleba a pečiva, medu a výrobků z medu. Nebude chybět ani česká zelenina, ovoce a květiny, čerstvé i uzené ryby, výrobky z rakytníku a brusinek a mnoho dalšího zboží. Hradecké farmářské trhy se konají v sobotu od 8 do 12 hodin v Gayerových kasárnách.

Fotbalové utkání s Bohemians

FC Hradec Králové se ve 30. kole ePojisteni.cz ligy 2016-17 utká s Bohemians 1905. Zápas, který už bohužel nic neovlivní na sestupu hradeckých fotbalistů do druhé ligy,  začíná v sobotu v 17 hodin na Malšovickém stadionu.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Za veterány na Stříbrňák, za lovci mamutů do archeoparku či na mlynářské dny do skanzenu

Víkend bude v Hradci Králové a okolí obzváště nabitý rozmanitými akcemi. Vybere si tentokrát snad každý. Můžete se například během jediného víkendu naučit kreslit portréty. Milovníci starých amerických aut mohou vyrazit na sraz ke Stříbrnému rybníku, fanoušci folkloru si jistě…
Čtěte více

Zveme: O víkendu můžete do planetária, na koncerty či na výstavy

Naše pravidelná páteční pozvánka vám opět přináší tipy, jak naložit s nadcházejícím víkendem v Hradci Králové a jeho okolí. Konat se bude hned několik koncertů rozmanitých žánrů a hudební fanoušci mohou zamířit buď na Letní parket ve Výravě, na piletický Šrámkův statek, na…
Čtěte více

Zveme: Na hokejový turnaj Mountfield Cup či na některou z mnoha hudebních akcí

Ještě nemáte žádné plány na víkend? Přinášíme vám tipy na akce v Hradci Králové a okolí. Kulturních událostí se chystá hned několik, hudební fanoušci si můžou vybrat mezi sobotním jazzovým festivalem na Smetanově nábřeží a rockovým revivalovým festivalem na Výravě. Šrámkovým…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme