Zveme: Na hokejový turnaj Mountfield Cup či na některou z mnoha hudebních akcí

O víkendu se hradečtí hokejisté utkají s reprezentací Jižní Koreje a s pardubickým Dynamem.
O víkendu se hradečtí hokejisté utkají s reprezentací Jižní Koreje a s pardubickým Dynamem. | autor: Mountfieldhk.cz

Ještě nemáte žádné plány na víkend? Přinášíme vám tipy na akce v Hradci Králové a okolí. Kulturních událostí se chystá hned několik, hudební fanoušci si můžou vybrat mezi sobotním jazzovým festivalem na Smetanově nábřeží a rockovým revivalovým festivalem na Výravě. Šrámkovým statkem bude znít folk, Jiráskovými sady zase promenádní koncert. Vydat se můžete i do hradeckého muzea, nebo na prohlídku zámku Hrádek u Nechanic, kde vás a vaše děti opět provede komtesa či hraběnka. Sportovní fanoušci jistě nevynechají přípravný předsezónní turnaj Mountfield Cup, na kterém se utkají týmy z České republiky i ze zahraničí.

Folk a výstava na Šrámkově statku

Slávek Janoušek a Luboš Vondrák dnes večer zahrají na Šrámkově statku v Pileticích. Vystoupení známých folkových legend se uskuteční poprvé v rámci projektu Léto na statku, a to dnes od 19 hodin. V prvním patře roubeného stavení si můžete prohlédnout fotografickou výstavu Krásy Holandska Ivana Slezáka a Leony Švihlíkové, která je otevřená v pátek od 16 do 19 hodin a o víkendu vždy od 10 do 18 hodin.

Nábřežní jazzová pouť

Devátý ročník Nábřežní jazzové pouti se uskuteční v sobotu od 16 hodin na Smetanově nábřeží v Hradci Králové, v areálu Dětské železnice a v restauraci Náplavka. Čeká vás putování mezi dvěma pódii i napříč nespočetnými jazzovými styly v podání muzikantů z našeho regionu, špičkových českých jazzmanů i zahraničních hostů. 

Revival fest na Výravě

Letní parket Výrava v sobotu od 13 hodin pořádá velký Revival fest. Můžete se těšit na koncerty revivalových kapel hrajících největší hity Creeadence, Iron Maiden, Sepultura, Gun N' Roses, ABBA, Rolling Stones, Metallica či Rammstein. 

Prohlídka Hrádku u Nechanic s hraběnkou

"Objevte zámek zábavnou formou a přesuňte se do druhé poloviny 19. století. Dozvíte se, jak se žilo na letním loveckém sídle od nejpovolanější osoby," lákají organizátoři víkendových prohlídek pro děti s paní hraběnkou či mladou komtesou na zámku Hrádek u Nechanic. Dospělí podle nich mohou na prohlídku pouze v doprovodu dětí. Doporučuje se rezervace prohlídky, které jsou určeny zejména dětem od 4 let. Od pátku až do neděle prohlídka začíná vždy v 11:00, 13:00 a 15:00. Děti do tří let mají vstup zdarma, děti do patnácti let zaplatí 50 korun a dospělí 100 korun.

Mountfield Cup 2017

I o víkendu bude pokračovat Mountfield Cup, přípravný předsezónní turnaj pořádaný hokejovým klubem Mountfield HK, kterého se účastní vybrané týmy z České republiky i ze zahraničí. Na druhý ročník přijaly pozvání velmi atraktivní celky – HC Sparta Praha, HC Dynamo Pardubice a reprezentace Jižní Koreje, která je hostitelem Zimních olympijských her 2018 a účastníkem Mistrovství světa v ledním hokeji 2018. S tou se hradečtí hokejisté utkají dnes od 18 hodin. V sobotu čeká Korejce zápas s pardubickým Dynamem, v neděli se od 17:30 s Dynamem utkají domácí hokejisté.

Letní procházky muzeem

Během letních prázdnin láká na pravidelné komentované prohlídky Muzeum východních Čech. Vždy od úterka až do pátku od 10:30, 13:30 a 15:30 hodin se uskuteční takzvané Procházky muzeem. Výjimečná monumentální budova muzea vystavěná v letech 1909–1912 podle do detailů zpracovaného návrhu architekta Jana Kotěry pro prezentaci stále se rozšiřující sbírky tehdejšího Městského muzea. Poznejte architekturu a historii jediné národní kulturní památky v Hradci Králové. Vstup je 60 korun, snížený 30 korun.

Farmářské trhy

Tradiční sobotní farmářské trhy najdete od 8 do 12 hodin v královéhradeckých Gayerových kasárnách. Těšit se můžete na stánky se širokým sortimentem českého zboží. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami pěstitelé, chovatelé či malozpracovatelé, kteří ve své činnosti kladou především důraz na kvalitní suroviny a ekologický způsob zemědělství.

Promenádní koncert

Jiráskovy sady v Hradci Králové se každou neděli rozezní promenádním koncertem, tentokrát zahraje od 16 do 18 hodin Javorka pod vedením Josefa Záveského.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Za veterány na Stříbrňák, za lovci mamutů do archeoparku či na mlynářské dny do skanzenu

Víkend bude v Hradci Králové a okolí obzváště nabitý rozmanitými akcemi. Vybere si tentokrát snad každý. Můžete se například během jediného víkendu naučit kreslit portréty. Milovníci starých amerických aut mohou vyrazit na sraz ke Stříbrnému rybníku, fanoušci folkloru si jistě…
Čtěte více

Zveme: O víkendu můžete do planetária, na koncerty či na výstavy

Naše pravidelná páteční pozvánka vám opět přináší tipy, jak naložit s nadcházejícím víkendem v Hradci Králové a jeho okolí. Konat se bude hned několik koncertů rozmanitých žánrů a hudební fanoušci mohou zamířit buď na Letní parket ve Výravě, na piletický Šrámkův statek, na…
Čtěte více

Zveme: Na prohlídky města i zámku, na koncerty, film pod širým nebem či fotbal

Ještě nemáte plány na víkend? Pokud zůstáváte v Hradci Králové či okolí, můžete se inspirovat naší pravidelnou páteční pozvánkou. Podívat se můžete do Muzea války 1866 na Chlumu, kde vás provede průvodce. Hraběnka či komtesa vás provede Hrádkem u Nechanic, s průvodcem si můžete…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme