Závodníky na horských kolech letos čeká šest maratonů a exhibice Gočárovy schody

Nova Cup je seriál maratonu horských kol (MTB) s mezinárodní účastí.
Nova Cup je seriál maratonu horských kol (MTB) s mezinárodní účastí. | autor: novacup.cz

Cyklistický seriál horských kol Nova Cup, který navazuje na loňský Bike Cup, letos nabídne celkem sedm závodů. Šest z nich jsou maratony a sedmý je exhibiční závod Gočárovy schody. Pořadatelé seriálu horských kol NOVA CUP slibují, že si dají záležet, aby uspokojili ty nejnáročnější cyklisty všech věkových a výkonnostních kategorií. Závody rozdělí podle náročnosti a délky tras tak, aby si každý závodník přišel na své.

"Kromě špičkového zázemí a propracovaného soutěžního systému se cyklisté budou moci spolehnout i na ostatní související služby jako občerstvení a bohatý doprovodný program včetně programu pro děti," říkají pořadatelé.

Seriál Nova Cup mediálně podpoří televize Nova, díky níž se zájemci budou moci účastnit v každé vypsané lokalitě takzvané Nova jízdy, která nabídne adekvátní a příjemnou trasu pro rodiny s dětmi.

Celý seriál závodů odstartuje v neděli 30. dubna v Hradci Králové, kde v září také skončí závěrečnou exhibicí Gočárovy schody. Na ní se představí česká elita horských kol. Mezitím se bude závodit také na Sázavě, v Krkonoších nebo v Mikulově.

Dubnový závod v Hradci nabídne celkem tři trasy. Nejdelší měří 92 kilometrů, střední 62 kilometrů a pohodová rodinná jízda je dlouhá 21 kilometrů. Startuje se v historickém centru města, odkud se pojede do královéhradeckých lesů. Cíl bude situován u významné sportovní dominanty - Všesportovního stadionu, kde v průběhu dne budou závodit děti a kde bude připraven doprovodný progam.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Děti oslaví svůj svátek ve Futuru a v lesích, cyklisty čeká maraton

Mezinárodní den dětí se bude slavit ještě o víkendu. Co všechno čeká děti v sobotu v obchodním centru Futurum a v hradeckých lesích? Poznávání přírody, šermířská a taneční vystoupení, kreativní dílny, střelba lukem, workshopy, malování na obličej, soutěže a mnohé další. Na…
Čtěte více

Zveme: Hradcem o víkendu zavoní káva. Na festivalu se naučíte připravit tu nejlepší

Tento víkend se v Hradci ponese ve znamení čerstvě upražené voňavé kávy. Na sobotním festivalu ji můžete nejen ochutnat, ale také se ji naučit správně uvařit. Za dalšími dobrotami se můžete vypravit na farmářské trhy a o pestrý program nebude nouze ani na Malém náměstí, kde…
Čtěte více

Hradecký maraton startuje už o víkendu. Centrum zaplní stovky běžců

Už v neděli 9. října se centrum Hradce Králové opět po roce zaplní stovkami závodníků. Východočeská metropole tu totiž přivítá druhý ročník ČSOB Maratonu a čtvrtý ročník Olfincar Hradeckého půlmaratonu. Kromě toho tu také odstartuje nový charitativní běh na podporu boje…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme