V centru Hradce nepoteče dva týdny teplá voda

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: pexels.com

Kvůli pravidelné údržbě horkovodu v centru Hradce Králové neteče ode 10. července až do 24. července teplá voda ve zhruba sedmi stovkách hradeckých domácností. Pouze se studenou vodou tak budou muset vystačit dva nadcházející týdny obyvatelé ulic Gebauerova, Kampánova, F. Šrámka, V Lipkách, Baarova, Bezručova, Sokolovská a Veverkova. 

"Tepelné hospodářství Hradec Králové, a.s. se omlouvá svým zákazníkům, že v době od 10. července 2017 5:00 do 24. července 2017 20:00 bude z důvodu odstávky primárního horkovodu Elektrárny Opatovice a.s. přerušena dodávka teplé vody," uvádí na svých stránkách společnost Tepelné hospodářství.

„Budeme opravovat tři sta metrů potrubí horkovodu. Tato rekonstrukce je dlouhodobě plánována,“ uvedl pro Hradecký deník mluvčí opatovické elektrárny Martin Sýkora s tím, že původní potrubí z roku 1965 je na hranici své životnosti.

„Pokud by se rekonstrukce neudělala, znamenalo by to riziko častých poruch a tím i nedodávky tepla v topné sezóně,“ dodal.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hasiči budou mít v Hradci nejmodernější stadion v republice, vyjde na 40 milionů

Dalších téměř 17 milionů korun zaplatí Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje za druhou etapu modernizace stadionu pro výcvik a požární sport v Hradci Králové. Práce, které začaly v červnu, potrvají až do příštího dubna. V předchozí etapě už prošla rekonstrukcí …
Čtěte více

V Hradci Králové nepoteče kvůli zkoušce teplá voda

Tepelné hospodářství Hradec Králové, a.s. oznamuje svým zákazníkům, že v úterý 27. června 2017 bude v Hradci Králové přerušena dodávka teplé vody.  Důvodem odstávky je provedení komplexní tlakové zkoušky horkovodních (primárních) rozvodů v celé soustavě zásobování teplem…
Čtěte více

Most v Krňovicích je od pátečního večera uzavřen pro kamiony

Zpřístupnění mostu přes řeku Orlici v Krňovicích pouze pro vozidla do 3,5 tuny, takové omezení začne platit od pátečních 18 hodin. Mimořádně dopravní opatření, které potrvá dva až tři týdny, bylo nutné přijmout z důvodu havarijního stavu mostu. Ten je způsoben konstrukční chybou…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme