Štítky: | Festival | Koncert | Střezina |

Střezina se svým festivalem OPEN DWOOR připojí k celorepublikovému happeningu

Plakát akce
Plakát akce | autor: ZUŠ Střezina

OPEN DWOOR - celodenní festival, který hradecká ZUŠ Střezina pořádá již devátým rokem, letos připadá na 30. května. Ve stejný den vyjdou do ulic žáci a studenti 355 uměleckých škol v celé republice, aby své umění předvedli veřejnosti. Světově proslulá mezzosopranistka Magdalena Kožená a lidé z jejího nadačního fondu totiž připravili akci, která nemá v české ani československé historii ZUŠek obdoby. Celostátní happening podporuje řada známých osobností jako Zdeněk Svěrák, režisérka Alice Nellis nebo David Mareček - generální ředitel České filharmonie.

Střezinský OPEN DWOOR tedy nebude chybět, je také součástí celorepublikového ZUŠ Open. Dopolední program festivalu bude patřit těm nejmenším. Přijdou děti z mateřských a základních škol. Na dvoře budou hrát střezinské kapely a uvnitř budovy bude pro děti připraven program s jednotlivými workshopy. "Děti se seznámí se školou a vyzkouší si všechno, co učíme. Od rozmanité palety hudebních nástrojů, přes loutkové divadlo, klasické divadlo, taneční výuku až po nejrůznější techniky, které používají naši výtvarníci," popisuje průběh dopoledne Tomáš Antonín Mucha, učitel a jeden z hlavních organizátorů festivalu.


Po obědě už se vše bude chystat na hlavní část festivalu. Ta se rozjede ve dvě hodiny a nabídne koktejl střezinských orchestrů a kapel, koncerty klasické hudby, taneční vystoupení, divadlo a výtvarné workshopy.

Doprovodný program - virtuální realita

Nebude chybět ani novinka - virtuální realita. Děti se tak pomocí speciálních brýlí dostanou do úplně jiného světa, ve kterém budou moci tvořit dle své vlastní fantazie. Samozřejmostí je občerstvení, pro ty nejmenší nafukovací skákací hrad a další atrakce.

OD 2016 OD 2016
autor: ZUŠ Střezina

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: O víkendu můžete do planetária, na koncerty či na výstavy

Naše pravidelná páteční pozvánka vám opět přináší tipy, jak naložit s nadcházejícím víkendem v Hradci Králové a jeho okolí. Konat se bude hned několik koncertů rozmanitých žánrů a hudební fanoušci mohou zamířit buď na Letní parket ve Výravě, na piletický Šrámkův statek, na…
Čtěte více

Zveme: Na hokejový turnaj Mountfield Cup či na některou z mnoha hudebních akcí

Ještě nemáte žádné plány na víkend? Přinášíme vám tipy na akce v Hradci Králové a okolí. Kulturních událostí se chystá hned několik, hudební fanoušci si můžou vybrat mezi sobotním jazzovým festivalem na Smetanově nábřeží a rockovým revivalovým festivalem na Výravě. Šrámkovým…
Čtěte více

Zveme: Na prohlídky města i zámku, na koncerty, film pod širým nebem či fotbal

Ještě nemáte plány na víkend? Pokud zůstáváte v Hradci Králové či okolí, můžete se inspirovat naší pravidelnou páteční pozvánkou. Podívat se můžete do Muzea války 1866 na Chlumu, kde vás provede průvodce. Hraběnka či komtesa vás provede Hrádkem u Nechanic, s průvodcem si můžete…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme